Televize a projektor do obýváku

Televize s větší úhlopříčkou najdete v každém obýváku a v řadě studentských pokojů. Rychlá obnovovací frekvence plochých obrazovek je vhodná jak pro zobrazení romantického děje nekonečných seriálů, tak pro hororové scény a akční střílečky.

Zdroj: VLM

Nemusíte se přitom omezovat jen na obsah, který vám někdo naservíruje. Připojíte svůj mobil, počítač nebo herní konzoli a ponoříte se do herního světa.

Starší televize s úhlopříčkou 32 až 40 palců už mají odzvoněno, oblíbenější 48 až 55palcové modely se hodí do menších pokojů. Poslední dobou se prodávají obrazovky s úhlopříčkou od 65 palců, a pokud máte dost peněz, klidně si můžete dopřát mnohem větší rozměr.

Na obrázcích ve fotogalerii si můžete prohlédnout zástupce současné nabídky od značek Hisense, LG, TCL, Philips, Toshiba, Sharp, Samsung a Sencor. Samozřejmostí je u nich dokonalý obraz ve 4K rozlišení, který může doplnit stylové podsvícení televize na zadní straně, třeba Philips Ambilight.

Nechcete se nechat omezovat umístěním televize na jednom místě? Pak si místo televize můžete pořídit projektor a promítat s ním na zdi i strop ve vaší domácnosti.

Herní vybavení a počítačové periferie

Při dlouhém hraní oceníte pohodlnou a ergonomickou herní židli, stůl se správnou výškou, podložku pod klávesnici a myš. A samozřejmě i vyladěné myši, klávesnice, ale také sluchátka a headsety, abyste se mohli v týmu domluvit, komu dáte na prd… Zkrátka, koho musíte porazit.

Ergonomické klávesnice a myši se vám ale budou hodit i při práci. Možná vás občas bolí ruka v zápěstí a pomohla by vám myš proti karpálnímu tunelu, která pootočením horní plochy s tlačítky podporuje správné držení ruky při práci.

Kabelová a bezdrátová sluchátka nemusíte využívat jen pro hraní, pomohou vám i při komunikaci a vyřizování pracovních záležitostí a online schůzek, při telefonování s kolegy nebo zákazníky a oceníte je u online meetingů.

Chcete mít svoje mobilní zařízení na dosah ruky a potřebujete vidět na jeho displej? Můžete si pořídit stylové natáčecí stojánky, které mají zahnutou spodní část opěrky telefonu, tabletu nebo počítače, případně jsou vybaveny magnetickým přichycením.

Z počítačů, tabletů a mobilních zařízení na výstavní ploše můžeme zmínit například produkty společností Motorola, Asus/ROG, Samsung, Xiaomi a Lenovo. Myši, klávesnice, sluchátka a přenosné reproduktory představily značky Yenkee, Sencor, Buxton.

U sluchátek, přehrávačů a různých audio zařízení ještě na chvíli zůstaneme. V pokojích znovu najdou své místo gramofony, drží se CD přehrávače, přenosná rádia, mikro a mini sestavy, ale také rozměrnější přenosné reproduktory na párty ve větších místnostech nebo třeba na zahradě.

Doplňují je sluchátka přes uši nebo do uší, vhodná pro sport, cestování i klidný domácí poslech. Inspirovat vás mohou produkty Aiwa, Sharp, JVC.

Sportovní aktivity si můžete nejen užít, ale také natočit. Poslouží vám k tomu třeba odolná akční kamera Sencor, vybavená dálkovým ovládáním pro snadné spuštění záznamu. Jak se na cestu ven obléci? Záleží na počasí.

Můžete se podívat ven, do aplikace v telefonu, nebo se spolehnout na nejpřesnější informace, které získáte z meteostanice Sencor. Se správně umístěnými senzory zjistíte nejen venkovní teplotu, ale také rychlost a směr větru, vlhkost vzduchu a řadu dalších potřebných údajů.

Nářadí a zahrada

Když už z meteostanice víte, jak bude venku, můžete se správně obléknout a vyrazit do dílny nebo na zahradu. Při opravách a údržbě domu, bytu, kůlny nebo plotu vám pomohou sady nářadí a přístroje Fieldmann. Jsou k dispozici v různých barevných odstínech, aby bylo jasné, zda pracujete se svým nářadím, nebo jste něco sebrali manželce či přítelkyni.

Vyberte si zařízení s kabelem nebo s akumulátory, zřejmě není věc, kterou by vám nedokázaly usnadnit. Nezapomeňte ani na zahradu. Sekání trávy sice pomalu končí, ale fukary na listí, pily, drtiče a štěpkovače teď na podzim určitě najdou uplatnění.

Hračky a figurky

Na výstavní ploše Fast Day 2023 upoutala naši pozornost také přehlídka hraček pro malé i větší holky a kluky od buddy toys. Zaujala nás farma s koníky, Safari, plastové kuchyně a nářadí. Vedle nich jsme si prohlédli auta na dálkové ovládání na rovné podlahy i do terénu.

Malé děti se mohou svézt i v dětských autech s odrážením, šlapadly nebo s vestavěným akumulátorem. Pro větší děti a dospěláky nabízí Sencor třeba elektrické koloběžky. Klidný spánek dětí a pohyb v domě zkontrolují chůvičky a kamery od Motoroly.

Zdroj: Dům & Zahrada, fast.cz