Změna je zábava!

Kuchyně Autor: Thinkstockphotos.com Autor: Thinkstockphotos.com

Rozhodně ano! Naplní váš domov novou a jinou energií. Při takových malých změnách se nechejte inspirovat především přírodou – jejími proměnami a dary člověku ve formě využitelných materiálů.

Zkuste obměnu dekorací a doplňků právě v přírodních materiálech. Je to novodobé a v mnoha případech i šetrné k přírodě a v neposlední řadě ekologické.

Uvidíte, jak bude váš domov útulný. Protože ať už žijete ve městě, nebo na venkově, taková malá proměna může být pokaždé jiná – jako sama příroda.

ČTĚTE TAKÉ:

Ratan je super

Ratan je jedním z velmi oblíbených přírodních materiálů. Je odolný a snadno se udržuje. Každý kousek z něj vypadá v kuchyni velmi pěkně.

Trojice na mlsání

Kuchyně Autor: Thinkstockphotos.com Autor: Thinkstockphotos.com

Sada krásných keramických misek na dřevěném tácu je dobrou volbou, jak doplnit nově interiér kuchyně. Hranaté misky jsou ideální na podávání nejrůznějších dipů, oříšků, cukrovinek a jiných dobrot. Mimoto samy misky na tácu z akáciového dřeva jsou velmi vkusné.

Produkty z papírové hmoty

Tyto koberce, krabice, boxy a sedáky jsou nejen cenově i provedením velmi zajímavé, ale také ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Pochází totiž z recyklovaného papíru.

A které materiály frčí?

Vezměme to pěkně od podlahy! Tady dominují především přírodní koberce, které si zachovávají přírodní vzhled se svojí zdánlivě nekomplikovanou barevností a strukturou.

  • Nejvíce žádané pro kuchyni jsou sisalové nebo kokosové koberce. Cenově, hmotností i údržbou jsou zajímavým trendem tzv. eko papírové koberce ze speciální papírové hmoty, o níž jsme již výše psali.

  • Dalším materiálem, který je v kurzu, je nepálená hlína – především na části zdí, zídek, uměle vytvořených atypických zděných polic nebo i na dekorativních doplňcích (hrnky, misky, plastiky). Hlína spojuje komfort bydlení a zdravé bydlení, aniž by zatěžovala naše životní prostředí.

  • A do třetice je na vzestupu i přírodní kámen, a to nejen jako pokladový materiál na podlahy a pracovní plochy v kuchyni, ale lze jej aplikovat do prostoru jako pěknou inovaci v interiéru – na vezděné police, uměle vytvořené zídky nebo originálně na několika kouscích dekorativních předmětů.

  • A ke klasickým stálicím z přírodních produktů patří mořská tráva, proutí a bambus.

Titulní foto: Thinkstockphotos.com