Registrace soutěžních děl se letos uzavře přesně na svátek zamilovaných, tedy 14. února 2018. O týden později začne hlasování jak odborné poroty, tak široké veřejnosti. Hlasování potrvá 10 dnů. Vítěze ve všech 8 kategoriích vyhlásíme na začátku dubna. Do ankety, jejímž cílem je ukazovat dřevo ve všech jeho podobách, se mohou hlásit dřevěné konstrukce, dřevostavby, roubenky, sruby, interiéry i dřevěná hřiště.

Přihlásit se vyplatí

Hlavních 11 důvodů, proč se přihlásit, jsme pro vás sepsali na našem webu. Co na anketě ale oceňují sami soutěžící?

„To, že jsme se účastnili této ankety, zmiňovalo mnoho našich zákazníků. Někteří nás kontaktovali přímo potom, co si prohlédli naše soutěžní dílo v on-line Galerii DSR,“ říká Pavel Pacák, ředitel společnosti Sruby Pacák, s. r. o.

Lenka Mlynářová, místostarostka městyse Cerhenice, má také jasno: „Skvělá anketa. Po přihlášení hřiště nám velmi stoupla návštěvnost a také prestiž.“

A nakonec komentář Jakuba Šimerdy ze společnosti Staročeské dřevostavby, který prý díky Nadaci rozjel svoje podnikání. „Dokonce o mně píšou i články,“ dodává.

Jak se přihlásit?

Registrace dřevěné stavby je u nás jednoduchá. Nejprve si přečtete soutěžní podmínky. Pak si v on-line registračním formuláři vyberte soutěžní kategorii. Popište vaši stavbu, dodejte informace o sobě jako soutěžícím. Přidejte min. 3 fotky, případně technickou dokumentaci stavby a pošlete vše ke schválení. U některých kategorií zaplatíte registrační poplatek.

A pak už je to na nás. Reklama, propagace pro vaši stavbu po celý další rok. Pozor, počet děl v každé kategorii je omezen na maximálně 20. Doporučujeme proto přihlásit se co nejdříve. Některé kategorie už jsou téměř plně obsazeny.

Chceme podpořit dřevěné stavění v ČR

Naším cílem je ukazovat veřejnosti krásu a přínosy dřevěných staveb. Jak vysvětlil ředitel nadace Stanislav Polák, dřevo je významný obnovitelný stavební materiál, jehož využíváním chráníme neobnovitelné zdroje, a tím i naše životní prostředí. „Dřevo je zkrátka naše budoucnost,“ shrnuje ředitel.

Některé vyspělé země to již zjistily a využívají dřevo zejména ve stavebnictví podstatně více než my v ČR. Proto se snažíme zvýšit zájem české veřejnosti o dřevěné stavby a přes naši anketu ji rovnou propojit s realizačními firmami. „U každého díla jsou proto vždy uvedeny kontaktní údaje na soutěžící, aby si každý mohl jednoduše domluvit stavbu své dřevěné stavby roku,“ uzavírá Polák.