Pokud máte hojnost stromů a keřů, z kterých je po prořezání vždy hromada odpadu, nabízí se řešení v podobě drtiče větví. Ten si s ořezanými větvemi snadno poradí a vzniklou jemnou drť můžete na zahradě prakticky spotřebovat.

Princip drtiče je snadný a funkční

Drtiče jsou uvnitř vybaveny rotujícími noži, které větve rozsekají na jemnou drť. Tu můžete využít například jako mulčovací hmotu, s níž teď na podzim pokryjete záhony jako ochranu před mrazem. Mulč je ale užitečný i během roku – chrání půdu proti erozi, vysušování, i naopak přílišnému promočení a zabraňuje růstu plevelu. Výsledný produkt z drtiče větví lze také s úspěchem použít jako základ kompostu nebo podestýlku do zvířecích toalet. Práce s drtičem je jednoduchá a díky mnoha praktickým prvkům bezpečná, bezpečnost ještě pojistíte použitím ochranných brýlí a rukavic.

Tipy na výkonné i tiché drtiče větví pro každou zahradu

Motorový drtič větví Hecht 6208
Tento robustní zahradní motorový drtič větví s bubnovou nožovou hlavou umožní drtit větve až do průměru 7 cm. Hrdlo drtiče díky své poloze zajistí snadné vkládání větví, které jsou automaticky natahovány drticím systémem. Nůž z ušlechtilé oceli je umístěný na bubnu a otáčí se proti pevnému noži. Drť je následně vyhazována komínem s nastavitelnou klapkou, kterou lze ovládat výšku a vzdálenost odhozu. Drtič tak snadno nastavíte tak, aby plnil například vozík nebo kolečko. Velká kola s gumovými obručemi ve spojení s madlem usnadňují manipulaci. Díky výkonnému spalovacímu motoru není stroj závislý na elektrické energii, a dá se proto použít i na velkých pozemcích.
K dostání za 16 990 Kč na www.hecht.cz a v kamenných prodejnách Hecht po celé ČR.

Tichý elektrický drtič větví Hecht 6285 XL

Tento elektrický drtič větví je vybavený ozubeným válcem, díky čemuž se jedná o velmi tichý stroj. Materiál určený k drcení si sám natahuje a s motorem o příkonu 2800 W zvládne podrtit větve až do průměru 4,4 cm. Drcený materiál padá rovnou do 60litrového boxu, takže při práci téměř nevzniká nepořádek. S praktickými pojezdovými koly je možné snadno pojíždět po zahradě a odpad likvidovat přímo na místě.

K dostání za 5 290 Kč na www.hecht.cz a v kamenných prodejnách Hecht po celé ČR.

Zdroj: mountfield.cz/poradna, informační materiál společnosti Hecht