Hektický začátek školního roku máte jistě za sebou, děti nebo vnoučata už udržují potřebný rytmus a vám znovu zbývá více času, který můžete věnovat zvelebování zahrady, chalupy, domu nebo svého bytu.

Připravte se na rekonstrukce

Plánování a budoucím úpravám mohou pomoci zajímavé tipy ze stránek nejnovějšího čísla Domu & Zahrady, které obsahuje články o využití betonu a dřeva na stavbě, přináší popisy povedených rekonstrukcí prvorepublikové vily v Řevnicích a starší chaty ze 60. let na Benešovsku. Citlivé návrhy architektů a odvaha majitelů při realizaci rekonstrukcí je změnily k nepoznání.

Na jiných místech nového vydání objevíte zajímavé články o trendech bydlení v budoucnosti, dále výhled na využití různých druhů energií v následujících letech. Nezapomněli jsme ani na to, že se blíží topná sezóna. Přinášíme tedy řadu tipů, jak připravit a uskladnit palivové dřevo a jaké nástroje při této práci nejlépe využijete.

Schody do nebe?

Nejsou schody jako schody. Mohou být rovné, lomené, točité, na jejich obložení využijete různé materiály. Bez zábradlí byste po nich ale vůbec chodit neměli. Poradíme vám tedy, jak vybrat správné schody a zábradlí, upozorníme na přednosti různých materiálů a současně nabídneme řešení vhodná do malého prostoru.

Topení, větrání a moderní bydlení

Nechybí ani články o moderních trendech vytápění a větrání, o splněných předpokladech udržitelného standardu. Přemýšleli jste o tom, čím se bude topit za pár let? Uhlí a plynu nemusí být dostatek a je nejvyšší čas hledat náhradu. Někdy se dá topit šiškami. I o tom se v novém čísle dočtete. Ale budoucnost zřejmě patří elektřině.

Technické vychytávky a boj proti špíně

Moderní vinotéky a řada technických vychytávek do interiéru přijde vhod nejen milovníkům vína. Bojovníkům se špínou jsou určeny návody na to, jak se bránit bakteriím v koupelně. Možná vás překvapí, že záchod a prkénko nepatří k nejrizikovějším místům...

Zahrada pro lidi i pro ptáčky

Potěšení pro vaše oči a spoustu zajímavých informací přinesou i fotky a články o úpravách zahrad. Patří k nim i spousta keřů a rostlin s plody jedovatými pro člověka, ale velmi důležitými třeba pro ptáky...

Ať vás už zaujalo cokoli, neváhejte a časopis si kupte, máte několik možností. Časopis najdete téměř na každém stánku, u benzinové pumpy apod., nebo můžete využít předplatného. Informace o klasickém tištěném předplatném najdete zde nebo zde v elektronické podobě pro vaše počítače, tablety a telefony. Objednat si jej můžete také telefonicky na 272 015 015.