I když je zahrada v zimě méně využívaná, je důležité dbát o její správnou péči. Prvním krokem je pravidelné shrabování listí. Udržování trávníku čistého a volného od listí pomůže předcházet tvorbě plísní.

Zimní ochrana rostlin

Věnujte také pozornost svým rostlinám. Některé mohou vyžadovat speciální ochranu před chladem a mrazem. Pro exotické a středomořské rostliny je nejlepší je umístit na chráněné místo. Záhonové a kbelíkové rostliny lze chránit pomocí různých ochranných materiálů, jako je juta, vliesová tkanina nebo fólie.

Jak zazimovat zahradu: 10 kroků, než začne sněžit:

Zdroj: Youtube

Uložte zahradní nábytek

Nezapomínejte také na zahradní nábytek a zařízení. Je důležité je před zimou uskladnit na suchém a bezpečném místě. Ochranné obaly mohou být užitečné, pokud nemáte k dispozici vhodný úložný prostor.

Vyčistěte terasu: Před zazimováním terasy je důležité ji důkladně vyčistit. To zahrnuje odstranění jakéhokoli odpadu, listí nebo nečistot, které se mohly nahromadit. Doporučuje se také umýt terasu vysokotlakým čističem nebo hadicí, aby se odstranily tvrdohlavé nečistoty nebo skvrny.

Uložte nábytek: Venkovní nábytek by měl být během zimních měsíců uložen uvnitř, aby byl chráněn před povětrnostními vlivy. Pokud není možné uložení uvnitř, nábytek by měl být pokryt vodotěsnými kryty, aby se zabránilo poškození sněhem a deštěm.

Ochrana rostlin: Pokud jsou na terase rostliny, měly by být chráněny před chladem. To lze provést pokrytím rostlin burlapem nebo jinými ochrannými materiály. Doporučuje se také přemístit květináče do interiéru nebo na chráněné místo.

Zkontrolujte odvodnění: Je důležité zajistit, aby terasa měla správné odvodnění, aby se zabránilo hromadění vody a poškození. To lze provést kontrolou žlabů a svodů, aby se zajistilo, že jsou čisté od nečistot, a také tím, že se zajistí, aby terasa byla skloněna od domu.

Uzavřete terasu: Aby se zabránilo pronikání vlhkosti do terasy a poškození, doporučuje se terasu uzavřít vodotěsným těsnidlem. To může pomoci chránit terasu před povětrnostními vlivy a prodloužit její životnost.

Zazimování terasy

Podlaha terasy také vyžaduje zvláštní péči. Záleží na materiálu, ze kterého je vyrobená. Dřevěné podlahy je dobré očistit a impregnovat, zatímco podlahy z jiných materiálů mohou vyžadovat méně údržby. Pokud máte terasu na terčích, dbejte na to, abyste měli pod terči čisto, aby se vám tam neshromažďovala voda. Ta by mohla zamrzat a dělat problémy. Stejně tak zkontrolujte i dlažbu, která je lepená, zda má všechny spáry perfektní, aby se do nich nedostala voda.

Péče o ptáky

A konečně, myslete také na ptáky. Instalace krmítek a pravidelné doplňování potravy může ptákům pomoci přežít chladné měsíce.

Zdroj: thespruce.com, lawnstarter.com