Dočtete se

Lidé chtějí domy stále víc. S karanténou je to stále silnější puzení. Lidé kupují i domy, které jindy byly ležáky. A tak se hodí, že naše dvanácté číslo je velký speciál o stavbě.

Mít svoje vlastní místečko, kde si lze sednout na čerstvém vzduchu, nemít roušku, nebát se virů a třeba dál pracovat z domova, tak, jak to je dnes. To je sen mnoha lidí, kteří si uvědomili, že přesun na venkov je možná snazší, než si dřív mysleli. A tak se jim jistě budou hodit naše rady a inspirace v podobě speciálu o stavbě.

Jako každý rok tak ve dvanáctém čísle přinášíme rady o tom, jak se na stavbu domu dívat jinak, než na soubor problémů, ze kterých zešedivíte. Společně s námi si můžete projít stavbou od prvního kroku, tedy výběru domu právních kliček, financování (včetně velmi oblíbené aktualizované tabulky stavebních prací), technologií, materiálů, ale třeba i již hotové katalogové domy… No prostě je to extrémně dlouhý seznam toho, nad čím je třeba se zamyslet. Náš speciál vám neřekne, jaký dům si máte postavit. Neřekne z čeho a jak ho financovat. To necháváme na vás. Jen nastiňuje možnosti a výběr je na vás.

Dost podobně přichází k problému i jiný náš článek. Ten je z interiérové rubriky a nabízí pohled do kuchyní. Má být samostatná nebo jen jako kuchyňský kout ve větším pokoji? Jaké jsou přednosti a nedostatky?

Zajímavosti

Ale chtěli bychom upozornit na dva články, které podle nás jsou dost zajímavé a netradiční. Třeba ten o českém designu. Autorka se nesnažila vyhledat ty nejlepší z nejlepších nebo se odkazovat pouze na designblok, ale prošla mezi českými designery a vypíchal zajímavé věci a práce, které si určitě zaslouží být v centru pozornosti.

Druhý článek je rozhovor. Těch jsme měli v našem časopisu už hromady. Jenže nikdy ne s fotografem. My totiž víme, že lidi na časopisech o bydlení nejvíc baví návštěvy. Rádi se dívají jiným do bytů a domů, inspirují se a sní. Jenže aby mohli snít, tak potřebují mít pěkné fotky. Proto jsme se sešli s jedním z nejlepších fotografů architektury a návštěv u nás Jaroslavem Hejzlarem. S ním jsme probrali jeho zajímavý profesní život a hlavně jsme se zeptali, jak se taková fotografie domu či interiéru vlastně dělá? Je to strašně zajímavé, protože to není tom mít prostě jen uklizeno a foťákem to „cvaknout“.

Samozřejmě, že zajímavých článků tu máme víc. Ale to by už bylo moc dlouhé. Raději si časopis kupte, přečtěte a užijte si ho.

Objednat lze samostatné číslo nebo získat předplatné

Stáhnout si svůj oblíbený časopis můžete i v elektronické podobě

  • Váš oblíbený časopis si můžete číst ihned a bez stahování
  • Jednoduše získáte okamžitý online přístup k aktuálním verzím nebo archivu
  • Vybrat si můžete jednotlivá vydání nebo předplatné
  • To vše za výhodnější cenu než ve stánku!