Dočtete se

Tak jsme se snad už toho jara dočkali. Sláva! Zahrady jsou naše spása v téhle šílené době. A samozřejmě, že můžeme i stavět, rekonstruovat, opravovat, upravovat...

Víte, co je nejdůležitější materiál na stavbě? Jednoznačně beton. Bez něj se neobejde prakticky žádný dům. Jen málo domů nemá základy z betonu, nepoužije betonové patky nebo nevylije betonový věnec. Beton vládne stavbám. A tak se inženýr Brabec na beton podíval pořádně. Tenhle článek je opět informačně hutný, stejně jako dobře promíchaný beton.

A abyste se v něm neutopili, máme tady i další stavební téma. Jde o vstup do domu. To je trochu šíře pojaté. Vždyť když chcete vstoupit do domu, musíte projít zahradní brankou, projet bránou, vjet garážovými vraty nebo projít vstupními dveřmi. A všechno má spoje potřeby, speciální komponenty a technologie. Takže se nad tím nedá mávnout rukou a říct, že se „něco vybere“. Kdo tohle podcení, bude už při vstupu do domu mít špatnou náladu. A to nikdo asi nechce.

Doma je krásně

A protože ještě pořád musíme sedět doma, je třeba si to udělat krásné. Víte například, co je vintage styl? A víte, že to není retro styl? Vážně. Nebo rádi lenošíte ve vaně. Ovšem není každá vana stejná. Vybírejte pečlivě, abyste mohli lenošit pohodlně. Má to svá pravidla, trendy a podíváme se i na novinky.

Pak tu máme článek o věci, která je dost neoblíbená. Tedy u dost velké části lidí. Je to žehlení. Někdo ho miluje, protože si rozloží prkno a kouká se při tom na seriály, ale většina lidí, co známe, považuje žehlení za jednu z nejhorších prací. Obě skupiny by možná mohly najít kus lásky k této práci, kdyby si pořídili pořádnou techniku – žehličku, napařovačku apod.

Na zahradě ještě krásněji

Přišel duben. Vysvitlo slunce. Pak sněžilo. Pak svítilo slunce. A zase sněžilo. A pršelo a foukalo… Prostě pravé aprílové počasí. Jenže už je tu skoro květen a konečně se to snad umoudří a my zaklekneme do záhonků (aniž by nám omrzala kolena na sněhové pokrývce) a budeme se věnovat pivoňkám (jako v našem časopisu), sazeničkám zeleniny, šnytlíku, šípkovým růžím (jako v našem časopisu) a hromadě dalších a dalších věcí, abychom ty zahrádky měli krásné. Třeba tak krásné, aby nám svými barvami dělaly ohromnou radost v kteroukoli denní i roční dobu. O tom máme třeba zajímavý článek v sekci Zahrada. A v rubrice o léčivkách budeme sbírat pampelišky.

Tak si užívejte sluníčka, zahrady, stavby… Z časopisu Dům&Zahrada vám přejeme krásné čtení.

Objednat lze samostatné číslo nebo získat předplatné

Stáhnout si svůj oblíbený časopis můžete i v elektronické podobě

  • Váš oblíbený časopis si můžete číst ihned a bez stahování
  • Jednoduše získáte okamžitý online přístup k aktuálním verzím nebo archivu
  • Vybrat si můžete jednotlivá vydání nebo předplatné
  • To vše za výhodnější cenu než ve stánku!

Vytvořte si vlastní elektronickou knihovnu a bavte se! Číst na Alza.cz