Dočtete se

A je zase léto. Tedy ještě ne úplně, ale co si budeme povídat – tohle teplo bychom brali klidně i v červenci. A tak se snažte nespálit od sluníčka a otevřete si nové číslo časopisu Dům&Zahrada.

Přelom května a června je na zahradě takový ideální čas. Jaro sice už zamávalo šátečkem, ale jarní rostliny se střídají s letními. Přešli tři ledoví muži, všude se sází a přesazuje, květiny kvetou a naštěstí ještě není takový hic, aby to všechno spálilo. Občas i zaprší. A to je jedině dobře. Pamatujeme si, jak předminulý rok zapršelo v některých částech republiky posledního dubna a pak až v říjnu. A minulý rok v půlce května a pak zas až v září.

A to je velký průšvih. Kvůli malým sněhovým srážkám v zimě může být tohle léto ještě sušší. Velmi rychle se blížíme podnebí, jaké je třeba ve střední Itálii. Žádné přehrady, jaké plánuje naše vláda, to nezachrání. Ani náhodou. Musí totiž být čím je naplnit. Ta voda, která padne na naši zem, se musí vsáknout a zůstat tam. Musíme využít každou kapku a ne že ji pošleme do velkočistíren, řeky a pak horem-pádem do moře. O tom píšeme a ještě budeme psát v našem seriálu o ekologii. Třeba v tomhle čísle vm budeme povídat, jak fungují kořenové čistírny odpadních vod a jak jsou skvělé, protože vodu, kterou vyprodukuje váš dům, můžete pak klidně využít.

Dřevo

Ale nejde jen o vodu. Jde vlastně o celou koncepci našeho žití. Jde třeba o to, jak a z čeho stavíme naše domy. Třeba se musíme zamyslet nad tím, jak moc velkou uhlíkovou stopu na světě zanecháme. Třeba dřevostavby využívají stavební materiál, který je ekologický – dřevo. Materiál, který v přírodě vyroste a když doslouží, zase se do přírody vrátí. Strom vyroste, zachytí CO2, při spálení ho zase vypustí a to zachytí nový strom, který vsadíte… Krásný koloběh. A kdo plánuje dřevostavbu, ekologické bydlení vonící dřevem, pak by měl tohle číslo Domu&Zahrady určitě mít. Je tu totiž takový malý lexikon, co znamenají výrazy v dřevostavitelství, jaké jsou druhy dřevostaveb… Prostě všechno, co potřebujete.

A víte co. Tentokrát Vám nebudeme vypočítávat, co všechno zajímavého v červnovém čísle najdete. Kupte si ho a uvidíte, že opravdu stojí za to. Slibujeme.

Tak vám přejeme krásné odpočinkové chvilky s naším časopisem.

Objednat lze samostatné číslo nebo získat předplatné

Stáhnout si svůj oblíbený časopis můžete i v elektronické podobě

  • Váš oblíbený časopis si můžete číst ihned a bez stahování
  • Jednoduše získáte okamžitý online přístup k aktuálním verzím nebo archivu
  • Vybrat si můžete jednotlivá vydání nebo předplatné
  • To vše za výhodnější cenu než ve stánku!

Vytvořte si vlastní elektronickou knihovnu a bavte se! Číst na Alza.cz