Stejně jako je tomu u všeho, i o vzniku dýňové polévky koluje více teorií. Nejznámější z nich je ta, kdy dýňová polévka vznikla přesně 1. ledna 1804. Ten den vytvořili obyvatelé Haiti tuto vynikající polévku na oslavu své nezávislosti na francouzských kolonistech. Do té doby domorodci jedli nevýraznou chlebovou polévku a dýně pro ně byly něco extravagantního, co se nejedlo.

Vynikající dýňová polévka

Budete potřebovat:

2 PL másla, 1 cibuli nakrájenou nadrobno, 500 g dýně, 500 ml vývaru, 2 stroužky česneku, 1 plechovku kokosového mléka, sůl, pepř, strouhaný muškátový oříšek, dýňová semínka

Postup přípravy:

Nejprve v hrnci rozpusťte máslo a opečte na něm cibuli. Přidejte na kostky nakrájenou dýni (klidně ji předtím chvíli opečte v troubě) a zalijte vývarem. Vařte doměkka. Poté hrnec odstavte a rozmixujte obsah tyčovým mixérem dohladka.

Poté přidejte česnek a kokosové mléko – toho bude stačit cca 150 ml dle chuti. Nyní znovu prohřejte, přidejte dle chuti sůl a pepř, trochu muškátového oříšku a promíchejte.

Polévku podávejte posypanou předem nasucho opraženými dýňovými semínky.

NÁŠ TIP: Polévku můžete vařit v různých obměnách – můžete přidat skořici nebo chilli koření, kokosové mléko můžete nahradit smetanou ke šlehání. Polévku můžete podávat také s trochou zakysané smetany nahoře. Kolem vánočního období najednou přidáním mleté skořice zavoní polévka zcela dokonale.

Zdroj: ireceptar.cz