Elektrické multifunkční hrnce jsou skvělými kuchyňskými pomocníky, kteří vám ušetří spoustu času, práce i místa. V jednom spotřebiči se totiž ukrývá hned několik dalších, například pomalý hrnec, elektrická pánev, fritéza, parní a tlakový hrnec, gril, rýžovar, sušička ovoce, jogurtovač nebo horkovzdušná trouba. Oceníte je při vaření pro sebe i pro početnou rodinu. Díky chytrým funkcím jsou skvělé pro časově vytížené osoby, které nemají na vaření mnoho času, ale zároveň se nechtějí v jídle odbývat. Multifunkční hrnec udělá dobrou službu také na chalupě nebo na chatě – nezabere tolik místa a místo vaření si budete moci užívat zahrady nebo procházek do přírody.

Široká nabídka

Na trhu najdete pestrou škálu multifunkčních hrnců, které se liší množstvím funkcí a přednastavených programů a dále materiálem a objemem. Vybrat si tak můžete přesně podle svých představ a potřeb. Před nákupem v první řadě promyslete, jaká jídla v něm budete připravovat a kolik osob chcete nasytit. Máte-li například v oblibě smažené pokrmy, volte variantu s fritézou. Rodiny s dětmi, které upřednostňují zdravější jídelníček, se bez fritézy obejdou, ale uvítají spíše funkci vaření v páře a možnost připravit si domácí jogurt nebo zavařeninu. A pokud víte, že v hrnci chcete připravovat hlavně polévky, dušené pokrmy a rýži, bude vám stačit jednodušší multifunkční rýžovar s menším počtem funkcí.

Jaký vybrat objem?

Jednotlivé modely se liší i spotřebou energie a příkonem, použitým materiálem, rozměrem a celkovou hmotností. Obecně platí, že výrobky s plastovým pláštěm mívají nižší životnost než nerezové, a čím je příkon vyšší, tím je hrnec výkonnější.

Důležitým kritériem při nákupu je také objem. Jednočlenná a dvoučlenná domácnost si vystačí s dvou až třílitrovou variantou, čtyřčlenná rodina bude potřebovat nádobu o objemu kolem pěti litrů. Pořídit samozřejmě můžete i objemnější spotřebiče, například pokud často vaříte pro široké příbuzenstvo a přátele, připravujete jídla do zásoby do mrazáku nebo pravidelně zavařujete velké množství ovoce.

Chcete se dozvědět víc?

- které chytré funkce pomohou začátečníkům

- jak fungují přednastavené programy

- co umějí rýžovary

- jaké jsou výhody pečicího hrnce

- k čemu slouží pomalý hrnec

To vše a mnoho dalších informací a tipů na nejlepší produkty najdete v zářijovém čísle časopisu DŮM & ZAHRADA, které vychází 17. srpna.