Natočte si vodu do džbánu, který vám vodu přefiltruje. Klasicky – před uhlíkový filtr, který zachytí špatné složky ve vodě a propustí jen perfektní tekutinu. Je to léty ověřené a odzkoušené. Jen nezapomeňte filtry vyměňovat. Říká se, že jeden filtr na velké konvici funguje na 120 – 150 litrů. Pak by se měl vyměnit.

ČTĚTE TAKÉ:

A jaké filtrační konvice tady máme v nabídce? Je jich spousta. Nabídku začneme třeba u Electroluxu, který už nějakou dobu nabízí konvice AquaSense. Nabízí objem až 2,3 litru, indikátor životnosti filtru a samozřejmě možnost výměny filtračních kapslí. To všechno za cenu jen kousek přes 300 korun.

Jenže zkuste si dát tuhle konvici do lednice. U většiny se se zlou potážete, protože se nevejde do poličky ve dvířkách. I když Electrolux je v tomhle ještě na celkem dobré úrovni, ještě lepší na tom je Dewberry SlimLine. Ta je postavená tak, aby její tloušťka vyhovovala každé lednici. Navíc má celkovou kapacitu 3,5 litru, takže je to opravdu solidní zásobárna pití. Cena pod 500 Kč.Asi nejznámější filtrační konvice v Česku jsou Brita. Nově se teď nabízí i v barevných řadách Marella Cool, takže je konec nudy. Můžete si vybrat barvu ze čtyř odstínů. Cena je 585 korun.Nejnovější trendy konvice je z dílny slavného designéra Karima Rashida, který ji vytvořil pro neméně známou značku bobble. Tahle dvoulitrová konev vypadá skvěle. Duté ucho násobí vnitřní objem. Na filtru je jednoduchý otočný kroužek znázorňující uvedení filtru do provozu. Výhodou je přímé filtrování vody, které je mnohem rychlejší než u výše představených konvic. Nevýhodou je baculatý tvar, takže do lednice se konvice zcela určitě nevejde. Cena je 549 korun.