Jeden z největších českých prodejců stavebního materiálu, společnost Stavo Artikel Trade, má od začátku měsíce nové představenstvo. Jeho šéfem je Alois Přibyl (35), na post místopředsedy byl jmenován Jaroslav Dusílek (53). Třetím členem pak zůstává Petr Dorda (33). Řekl ředitel marketingu firmy Martin Sedláček.

Představenstvo jmenovalo do funkce generálního ředitele Jaroslava Dusílka. Je absolventem Vysoké školy báňské, oboru ekonomika a řízení hutnictví. V letech 1977 až 1999 pracoval na různých manažerských postech ve Vítkovických železárnách. Od roku 2000 do roku 2001 byl finančním ředitelem a šéfem představenstva a. s. Olšanské papírny a loni se stal manažerem poradenské a konzultační firmy Union Advisors.

Stavo Artikel Trade zásobuje stavebninami 29 vlastních a 35 franšízingových prodejen po celé ČR. Firma je členem holdingu s mateřskou firmou Stavo Artikel a. s., v čele se zakladatelem a majoritním vlastníkem Jaroslavem Bublou. Druhou dcerou je Stavo Artikel Reality a. s., která vlastní, pronajímá a spravuje nemovitosti.

Podle posledních údajů dosáhl Stavo Artikel za loňská tři čtvrtletí zisku 28,94 milionu korun po ztrátě 15 milionů korun za stejné období roku 2001. Tržby na konci třetího čtvrtletí šly dolů o 15 procent na 1,5 miliardy korun. Společnost zaměstnává v celé zemi 360 lidí. -čtk-