Zaručený způsob, jak dostat z kávových zrnek to nejlepší, je příprava v přístroji na espresso. Pořídit si ho domů ale znamená poměrně velkou investici a také nároky na prostor v kuchyni, kterým ne každý disponuje.

French press je zdánlivě obyčejná, ale velmi praktická pomůcka, díky níž si můžete skvělou kávu vychutnat také. Dokonce se říká, že některé druhy z něj chutnají úplně nejlépe. Jeho výhodou je snadné použití a příznivá cena, která se pohybuje v řádu stovek.

Jak french press funguje? Podívejte se na přípravu kávy krok za krokem:

Zdroj: Youtube


Francouzský původ, italský patent

První přístroj na filtrovanou kávu představila světu dvojice Henri-Otto Mayer a Jacques-Victor Delforge v roce 1852. Jednalo se o celokovovou konvičku, do níž se vtlačilo kovové nebo plátěné sítko. Nevýhodou bylo ale špatné těsnění, kvůli němuž zůstávaly v nápoji zbytky kávové sedliny, což mělo vliv na výslednou chuť.

French press v podobě, v jaké ho známe dnes, si nechal patentovat italský designér Attilio Calimani v roce 1929. Díky vylepšené konstrukci filtru a technice stlačování měla káva výbornou chuť a zařízení si postupně získalo oblibu v domácnostech v Evropě i v zámoří.

Velkou slávu french pressu přinesl také špionážní thriller Agent Palmer: Případ Ipcress, v němž si herec Michael Caine připravoval kávu právě tímto způsobem.


Jaký vybrat?

Nabídka french pressů je velmi pestrá a nabízí modely v různých designových provedeních i cenových relacích. Před nákupem si promyslete, jak velká nádoba pro vás bude nejvhodnější.

Pokud budete french press používat pouze pro jednu až dvě osoby, postačí vám objem 300 nebo 350 ml. Pro přípravu většího množství sáhněte po 1000ml variantě.


Roli hraje také provedení. Klasicky je french press vyroben z tvrzeného skla, ale pokud často cestujete a máte v plánu si ho brát s sebou, volte variantu z nerezu nebo kvalitního plastu.

Myslete také na možnost výměny sítka v případě poškození – před nákupem se informujte, zda daná značka nabízí ke koupi náhradní díly.

5 kroků ke skvělé kávě

  • 1) Čistou nádobu propláchněte horkou vodou, aby byla před přípravou nahřátá.
  • 2) Vsypte do ní středně až hrubě namletou kávu.
  • 3) Zalijte ji horkou (ne vroucí) vodou. Optimální teplota je 93 ºC. Pokud nemáte rychlovarnou konvici s ukazatelem teploty, stačí vodu po uvaření nechat 30-60 vteřin odstát.
  • 4) Kávu promíchejte, do horní části umístěte filtr a nechte nápoj 3-4 minuty louhovat.
  • 5) Stlačte sítko ke dnu a káva je připravená k podávání.

Zdroj: www.kralovedvorsko.cz, www.vybornakava.cz, sevenmountainscoffee.com