Někdo tvrdí, že na pěstování fuchsií není nic složitého, jiný je řadí k náročným květinám vhodným jen pro pokročilé pěstitele. Pravda je taková, že fuchsií existuje asi stovka druhů, a nadto přes 8 000 různých odrůd a kultivarů. Některé z nich jsou pěstitelsky náročnější, jiné dají práce méně, a existují dokonce i kultivary fuchsie magellanské, které vydrží v zahradě po celý rok coby letničky.

Obecně se ale fuchsie pěstují spíš v nádobách, které se dají na zimu přenést do chráněných prostor. V minulosti se jim dařilo mezi okny, kde v zimě teploty padaly téměř k 5 °C a kde se držel vlhký vzduch. S dnešním dokonalým těsněním oken to už nebývá možné, a tak se pro fuchsie na zimu hledají chladné chodby nebo nevytápěné skleníky.

Přes léto se však fuchsiím daří nejlépe venku na čerstvém vzduchu. Vyhovuje jim polostín, proto je nikdy neumisťujeme na stranu obrácenou k jihu. Fuchsie chráníme před ostrým sluncem, ale také před větrem a prudkým deštěm. Půda by měla být neutrální až mírně kyselá, s dostatkem živin.

Začátečníkům bude vyhovovat koupit substrát přímo určený pro fuchsie a nechat si doporučit hnojivo. Květy po odkvětu průběžně odstraňujeme, nasazování plodů by rostlinu oslabovalo. Před zimou výhony ostříháme tak, aby na nich zbylo jen několik oček s listy. Výhony pak na jaře lépe obrazí a nebudou dřevnaté.