Výstava Paralely prezentuje díla obou umělců v několika patrech pražské Galerie Villa Pellé. Uvidíte slavné reliéfy, ale také sochy Stanislava Kolíbala, abstraktní obrazy Karla Štědrého i jejich společné návrhy děl, které vytvořili pro rezidenční areál v pražských Vysočanech. Navíc mnohé z prezentovaných maleb, reliéfů nebo akvarelů budou mít na výstavě svou premiéru.

Kdo je kdo

Stanislav Kolíbal patří mezi průkopníky minimalismu a rovněž umělce, jejichž sláva dávno překročila naše hranice. Jeho díla byste mohli obdivovat v mnoha světových galeriích i muzeích, včetně Guggenheimova muzea v New Yorku nebo pařížského Centre Georges Pompidou. Rovněž je autorem dost možná největší plastiky u nás, jde o opěrnou zeď předmostí Nuselského mostu, která v době svého vzniku, v roce 1964, měřila 111 metrů.
V tvorbě Karla Štědrého se slovy odborníků „odráží klasická moderna, architektura, ale také prvky pop kultury (graffiti, hip hop, break dance, počítačové hry).“

Něco navíc

  • Výstava bude otevřená od 23. března do 13. května 2022.
  • Pro zvídavé návštěvníky se připravují komentované prohlídky s kurátorem výstavy, některých se zúčastní také samotní umělci.
  • Rovněž se plánují tvůrčí dílny vhodné pro děti od 6 do 10 let.

Zdroj: Villapelle.cz