Stručný souhrn z článku:

  • Na Pálavě se v Pasohlávkách koná tradiční zabijačka a ochutnávka domácího kysaného zelí s místním vínem dne 18.11.2023.
  • V Týně nad Vltavou proběhnou v týž den Vltavotýnské hradní trhy s farmářskými produkty a hudebním programem.
  • Plzeň nabízí Svatomartinský košt s prvními víny letošního ročníku a husími specialitami dne 17.11.2023. V Levandulovém údolí se o víkendu konají Slavnosti čaje s čajovými dezerty, levandulovými specialitami a programem pro rodiny.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Zabijačka a košt kysaného zelí v Pasohlávkách

Ještě nemáte plán na víkend? Udělejte si výlet na Pálavu a užijte si krásnou procházku zdejší krajinou, která má na podzim opravdu působivou atmosféru.

Jídlo si brát nemusíte – stačí cíl cesty nasměrovat do Pasohlávek, kde se bude v sobotu 18. listopadu konat tradiční zabijačka a také ochutnávka domácího kysaného zelí. Kromě zabijačkových specialit nebude samozřejmě chybět ani vyhlášené místní víno.


Kdy: 18. 11. 2023 od 10:00

Kde: Pasohlávky, Kulturní dům

Vstupné: zdarma

Info: www.pasohlavky.cz


Hradní trhy v Týně nad Vltavou

V Bedřichových sadech u otáčivého hlediště proběhnou v sobotu 18. listopadu Vltavotýnské hradní trhy. Zakoupit zde můžete farmářské výrobky lokálních výrobců – sýry, uzeniny, med, bylinky, sladké i slané pečivo, maso, ovoce, zeleninu, květiny a mnoho dalších produktů. Součástí akce je hudební program.


Kdy: 18. 11. 2023 od 8:00 do 12:00

Kde: Týn nad Vltavou, Bedřichovy sady

Vstupné: zdarma

Info: www.kulturatyn.cz


Svatomartinský košt v Plzni

Minulý týden se po celé České republice slavnostně otevřela první vína letošní ročníku. Příležitost je ochutnat nabízí Svatomartinský košt, který proběhne v pátek 17. listopadu v Křižíkových sadech v Plzni. Svá vína zde představí 14 tuzemských vinařů, připraveno bude také tematické občerstvení v podobě husích a kachních specialit.


Kdy: 17. 11. 2023 od 11:00 do 19:00

Kde: Plzeň, Křižíkovy sady

Vstupné: zdarma, degustační sklenice 70 Kč

Info: www.festivalyvina.cz

Slavnosti čaje v Levandulovém údolí

Pokud vás láká spíše klidnější akce, během níž si budete moci i odpočinout a načerpat energii, vyrazte do Levandulového údolí v Chodouni. Celý víkend bude patřit Slavnostem čaje, během nichž si můžete v příjemném prostředí vychutnat nejen horký šálek aromatického nápoje, ale i čajové dezerty. Připraveny budou i levandulové speciality a doplňkový program pro celou rodinu.


Kdy: 18. a 19. 11. 2023 od 10:00 do 18:00

Kde: Levandulové údolí, Československé armády, Zdice-Chodouň

Vstupné: zdarma, vstupné 150 Kč se platí pouze pro vstup do areálu s výstavou, atrakcemi pro děti a posvícenskou stezkou

Info: www.levanduloveudoli.cz