Některé halloweenské výtvory jsou opravdu dechberoucí, není ale třeba si klást vyšší cíle, než je nezbytně nutné. Pečení přizpůsobte časovým možnostem i náladě, nenechte se zbytečně strhnout do komplikovaně nazdobených zákusků, jejichž příprava vám zabere dlouhé hodiny.

Halloweenské sladkosti by měly být především zábavné, nikoliv dokonalé. Klidně ke zdobení přizvěte děti, tahle práce je bude stoprocentně bavit.

Inspiraci na slané i sladké halloweenské pohoštění najdete i v tomto videu:

Zdroj: Youtube


Rozcvička na Vánoce

Sušenky jsou skvělý základ pro kreativní tvorbu. Ke zdobení můžete použít bílkovou polevu jako na perníčky, rozpuštěnou tmavou nebo bílou čokoládu, praktické jsou také tubičky s polevami v různých barvách. Vytvořit můžete strašidelné mumie, pavouky a příšerky všeho druhu.

Použít lze také klasické linecké těsto – pořídit si můžete speciální halloweenskou sadu vykrajovátek, ale klidně vystačíte i s těmi, co máte doma na vánoční cukroví. Vykrajovátkem ve tvaru jablka vytvoříte dýně, postavičku „Perníčka“ nazdobte jako kostru a ze zvonečku díky polevě vyrobíte ducha.


Muffiny nezklamou

Příprava muffinů je snadná, rychlá a výsledek nabízí spoustu možností pro kreativní tvorbu. Hodit se určitě budou papírové košíčky s halloweenskými motivy, ale klidně sáhněte i po obyčejných bílých.

Horní část muffinu ozdobte polevou, gumovými žížalami, bonbony či zdobením ve tvaru očí nebo do nich zabodněte čarodějnické prsty (recept na ně najdete na konci tohoto článku). Ozdoby ale nemusí být jen jedlé – strašidelné motivy lze nakreslit na papír, vystřihnout, nalepit na špejli a pak jednoduše zapíchnout do muffinu.


Strašidelné pusinky

Máte rádi sněhové pusinky? Upečte plech plný duchů! Z bílkové směsi vytvořte vyšší pusinky se špičkou a po upečení na nich vytvořte oči a ústa z čokoládové polevy. Pokud si chcete usnadnit práci, můžete stejným způsobem nazdobit rozpůlené banány.

Efektně vypadá také čokoládová pěna ve skleničce posypaná čokoládovou rýží, z níž jako z hlíny vylézají želatinové housenky. A pokud vám nevadí morbidnější motivy, zapíchněte do ní rozpůlenou oválnou sušenku jako náhrobek. Pro další inspiraci si prohlédněte galerii, kde najdete spousty dalších nápadů na halloweenské sladkosti.

Halloween je původně keltský lidový svátek s názvem Samhain, jehož historie sahá do doby daleko před naším letopočtem. Byl symbolem přechodu z léta do zimy a také dnem, kdy se stírala hranice mezi živými a mrtvými.

Věřilo se, že duše zesnulých se v tento čas vracejí, a živí naopak mohou navštívit podsvětí. Postupem doby se původní podoba svátku prolnula s dalšími tradicemi a v různých zemích světa má více či méně odlišnou symboliku.


Čarodějnické prsty

Doba přípravy: 60 minut

Ingredience:

  • 200 g změklého másla
  • 100 g moučkového cukru
  • 1 sáček vanilkového cukru
  • 1 větší vejce
  • 350 g hladké mouky
  • špetka soli
  • celé nebo půlené mandle
  • jahodová nebo malinová zavařenina (nemusí být)

Příprava:

1) Máslo smíchejte s moučkovým a vanilkovým cukrem. Můžete použít elektrický šlehač na střední otáčky.

2) Přidejte vejce, špetku soli a postupně po částech vmíchejte mouku.

3) Vypracujte kompaktní těsto a uložte ho na 30 minut do lednice.

4) Troubu předehřejte na 170 ºC a vyložte plech pečicím papírem.

5) Odeberte část těsta, zbytek ponechte v lednici, aby zůstalo studené. Rozdělte ho na dílky a z každého vytvarujte váleček ve tvaru prstu. Pomocí párátka nebo nože na něm vytvořte drobné podélné rýhy a do špičky vtiskněte mandli jako nehet.

6) Pečte 15-20 minut do zlatavé barvy.

7) Pokud chcete mít prsty opravdu strašidelné, namočte jejich konce do jahodové nebo malinové zavařeniny.

Zdroj: amandascookin.com, howtomakeeasycookies.com