Proč stále dokupovat nové interiérové kusy, když kolem nás je hodně nábytku, který se už nepoužívá. Možná ho máte na půdě chalupy. A pokud ne, třeba vám ho věnuje sousedka nebo kolegyně, která by ho jinak vyhodila, nebo ho dostanete za hubičku, respektive za odvoz. Až budete mít starý kousek po ruce a také volno, pusťte se do výroby. Jak na to, ví šikovné ruce Mária Konečného.

Co budete potřebovat: starou skříňku, nepoužívané povlečení na peřinu, ubrus nebo závěs, suchý zip, dva výklopné díly, nábytkovou úchytku, rychleschnoucí barvu v požadovaném odstínu (asi 0,9 litru), hřebíky, lepidlo na dřevo, brusný papír (horkovzdušnou pistoli, odstraňovač nátěrů, špachtli), pilku, štětec, kleště, šroubovák, vrtačku

Pečlivě měření jednotlivých dílů Pečlivé měření jednotlivých dílů Autor: Kláštorná Kalcia

Jdeme na to
1. Nejprve si udělejte plánek, načrtněte si nový tvar i s přesnými rozměry.
2. Rozeberte starou skříňku na jednotlivé desky, vyjměte všechny šrouby a hřebíky, jednotlivé díly zkraťte podle plánku.
3. Odstraňte původní nátěry. Můžete použít opalování, odstraňovač nátěrů a brusný papír. V případě hrubých vrstev laku práci urychlí horkovzdušná pistole a špachtle.
4. Potom jednotlivé díly vybruste a natřete barvou.
5. Připravte si díly na vnitřní koš, slepte je a pro jistotu spojte i hřebíky. Po uschnutí lepidla namontujte výklopný mechanismus.
6. Smontujte korpus, na obě vnitřní stěny do dolní části umístěte protikus výklopného mechanismu na dvířka.
7. Vložte vnitřní koš, namontujte na něj dvířka a na dvířka úchytku.
8. Nakonec připravte pytel na prádlo, ušijte ho podle rozměrů vnitřního koše. Na horní okraj pytle přišijte samostatné díly, které překlopte přes vrchní díl koše a přichyťte je samolepicím suchým zipem. Díky suchému zipu bude pytel držet na místě a zároveň ho snadno vyjmete.

Zdroj: Klastorna.cz

Čtěte také

Macramé závěs na květináč

Čtěte také

Inspirujte se kouzelnými macramé závěsy na květináče