Hmyz v domácnosti může způsobovat mnoho problémů, od nepříjemných bodnutí až po šíření nemocí. Ať už máte problém s komáry, mravenci, či jiným hmyzem, je důležité znát správné metody, jak tento problém řešit. V tomto článku si představíme několik osvědčených postupů, které vám pomohou vrátit klid a pohodu do vašeho domova.

Jak na hmyz? To musíte vidět.

Zdroj: Youtube

Přírodní metody

Nemusíte ihned sáhnout po chemii, abyste zahnali hmyz pryč. Citron, levandule či hřebíček jsou známy svými odpuzujícími vlastnostmi. Pokud vás třeba trápí komáři na zahradě, vyzkoušejte aromalampy s levandulovým olejem. Mravenci zase nemají rádi křídu. Kreslit čáru kolem okna nebo dveří může být nejen zábavné, ale i účinné!

Preventivní kroky

Prevence je vždy lepší než léčba. Ujistěte se, že máte sítě proti hmyzu na oknech a pravidelně kontrolujte, zda nejsou roztrhané. Neponechávejte nikde otevřené obaly s jídlem, obzvlášť pozor si dejte na cukr a mouku, a pečlivě utírejte stůl po každém jídle. Nadbytečná stojatá voda je pro hmyz obzvlášť lákavá, proto pravidelně vylévejte zbytek vody z květináčů a dalších nádob.

Když už je to vážné

Pokud všechny přírodní a preventivní kroky selhaly, je čas zvážit profesionální pomoc. Všemožné společnosti nabízejí širokou škálu služeb, které vám mohou pomoci zbavit se neodbytného hmyzu. Ale než se rozhodnete pro tento krok, vyzkoušejte ještě některé z běžně dostupných prostředků proti hmyzu, které můžete zakoupit v obchodě. Možná vás výsledek překvapí.

Zdroj: forbes.com, prevention.com, orkin.com