Foto: Huilohuilo.com Autor: Oficiální zdroj Foto: Huilohuilo.comAutor: Oficiální zdroj

Další nezapomenutelný zážitek díky zcela nevídanému ubytování (už jsme psali například o hotelu, který se skládá ze skleněných a sněhových iglú) můžeme získat v Jižní Americe, kde se uprostřed obrovské přírodní rezervace Huilo Huilo o rozloze 1 214 čtverečních kilometrů nachází hotel s názvem Montaña Mágica Lodge.

Bydlení pro odvážné

Hotel obklopený tropickým deštným lesem vypadá na první pohled spíš jako malá, zelení hojně porostlá sopka, která místo rozžhavené lávy chrlí vodu. Ta jako vodopád stéká z nejvyššího bodu hotelu dolů kolem oken třinácti pokojů, které jsou k dispozici hotelovým hostům.

Zájemce o tento nezvyklý způsob ubytování ovšem musí splňovat určité podmínky. Například musí být v dobré fyzické kondici a musí mít pro strach uděláno. Vzhledem k lokalitě, v níž se hotel nachází, není možné zaparkovat poblíž, ale do hotelu se návštěvníci dostanou pouze pěšky. V poslední fázi cesty navíc na turisty ještě čeká nepříliš stabilní lanový most zavěšený několik desítek metrů nad zemí, který vede do recepce.

ČTĚTE TAKÉ:

Krásy přírody

Vybavení hotelu není nijak zanedbáno. Kromě třinácti pokojů se zde nachází restaurace, bar, studovna, herna pro děti, prádelna a sauna. Ani o zábavu tu rozhodně není nouze. Kromě sportovního vyžití (samozřejmě lákají vycházky do nádherné přírody, k dispozici je ale třeba také minigolf) jsou zájemcům k dispozici vany s horkou vodou pro dokonalou relaxaci. Uchvátit dokáže také nádherná flóra i fauna.

Na území této části Patagonie se nacházejí chráněné a zcela jedinečné rostliny i zvířata. Za zmínku stojí například nejmenší jelen světa, kterého zde s trochou štěstí můžete potkat. Není divu, že rezervace patří mezi přírodní památky Unesco.

Zaujal-li vás tento originální přírodní hotel uprostřed deštného lesa natolik, že byste v něm chtěli strávit několik dní své dovolené, pak si připravte 150 až 260 dolarů (tedy 3 až 5 tisíc korun) za noc.

Foto: Huilohuilo.com