Lesy jsou pořád plné hub; letošní rok je na tuto oblíbenou pochoutku opravdu bohatý. Jak se k houbám chovat a co si z nich připravit?

Doporučení pro sběr hub

  • Nikdy nesbírejte houby staré, seschlé, poškozené, i třeba minimálně naplesnivělé, nahnilé. Stará houba může přivodit žaludeční nevolnost stejně jako houba nejedlá nebo mírně jedovatá.
  • Sbírejte jen ty houby, které dobře znáte a u nichž jste si 100% jisti, že u nich nemůže nastat záměna (pozor na žampiony).
  • Houby, košík, hříbky, lišky Autor: archiv Muchomůrka růžová (masák) je vynikající surovinou k výrobě polévky (falešné dršťkové). Z bedly usmažíte skvělé řízky – ale obě tyto houby musíte dokonale znát a musíte vědět, jak se třeba liší od muchomůrky šedé a dalších, zejména prudce a smrtelně jedovatých muchomůrek.

Doporučení pro přípravu hub

  • Nalezenou houbu uřízněte u země a na místě lehce očistěte, doma vyhoďte houby červivé nebo jejich červivé části, roztřiďte podle kvality a velikosti, podle zamýšlené kuchyňské úpravy.
  • Velké houby v celku vydrží den v chladničce, když jim ostrým nožíkem naříznete klobouky.
  • Jinak houby rozkrájejte a co nejrychleji zpracujte.
  • Malé houbičky můžete zavařit jako delikatesu – přílohu k masům.
  • Houby nemyjte, jen očistěte hadříkem, papírkem nebo seškrábněte nožíkem.

Houbové recepty pro inspiraci 

Recept, žampiony, zapečený pokrm Autor: archiv Zapečené žampiony se šunkou10 - 13 žampionů (podle velikosti hlaviček a počtu osob), 7 dkg másla, trocha (asi tři lžíce) strouhanky, 15 dkg šunky, 5 dkg rozpuštěného másla, 2 vejce, olej nebo sádlo na smažení, sůl, pepř. Případně trochu strouhaného parmazánu.

Hlavičky očistíme a oloupeme, lupeny odstraníme. Nožky na jemno nakrájíme (odstraníme jejich tužší části) a zbytek dusíme na rozpuštěném másle. Přidáme pokrájenou šunku, vmícháme vejce, osolíme a opepříme. Vzniklou dušenou směsí plníme hlavičky žampionů. Potom hlavičky těsně naskládáme do pekáčku směsí nahoru, posypeme strouhankou, pokapeme dobrým rozpuštěným máslem a zapečeme asi čtvrt hodiny. Na poslední tři minuty zapékání můžeme přisypat Recept, houby, zavařování Autor: archiv strouhaný parmazán.

Houby zbytečně nemáčejte. Duste je krátce, ani dlouhý var neprospívá dobré stravitelnosti.

100 let starý recept na naložené houbySvař ocet s kořením a houby jím polij. Nech je v nálevu několik minut spařit a pak je vyndej, přendej do sklenic – vrstvu soli, na to vrstvu hub, octem (tím nálevem) to zalij a pokračuj zase vrstvou soli, hub a nálevu. Sklenice považ a dej do chladné spíže.

Variace na houbový guláš - Bedlový gulášPůl kila očištěných bedel (jen uzavřené a polouzavřené klobouky s asi 2cm nožkou), 5 - 7 dkg sádla nebo oleje na smažení, sůl, kmín, 1 cibule, 1 lžíce hladké mouky, 1 lžička mleté sladké papriky, dobrý vývar, případně pepř. Recept, houbový guláš Autor: archiv Houby rozpulte, na sádle nechte zesklovatět cibulku, přidejte k ní sladkou papriku, mouku, dobře rozmíchejte a přilijte trochu vývaru. Opět rozmíchejte. Přidejte houby a nechte dusit. Přilévejte vývar podle potřeby. Nakonec okořeňte podle chuti, přidat můžete ještě trochu papriky rozetřené v másle.

Tipy:

  • Do vody k houbám přidejte lžičku citronové šťávy. Vodu přilévejte při dušení až podle potřeby, houby zpočátku pustí poměrně hodně vody samy.
  • Při vaření houbové polévky dejte houby do ještě studené vody, ne horké, vařte delší dobu mírným varem.

Karbanátky z hub Recept, houbové karbanátky Autor: archiv Půl kila hub (různé druhy, i měkké, hlavičky i nožky), 5 dkg másla, petrželka, sůl, pepř, muškátový květ, 1 rohlík nebo houska, 1 vejce, 1 střední cibule, strouhanka.Na máslo dáme cibulku, po zesklovatění přidáme nakrájené houby a dusíme. Dušené měkké houby nasekáme na velmi drobno, přidáme sekanou petrželovou nať, sůl, pepř, muškátový květ a nakrájenou housku namočenou v mléce. Přidáme vejce a směs rozmícháme, případně zahustíme moukou. Potom uděláme karbanátky, které obalujeme ve strouhance a smažíme.

-ag-Foto: www.profimedia.cz