Podzim je obdobím plným barev, padajících listů a voňavých plodů, které přímo vybízejí k tvoření. Pro děti je to ideální příležitost naučit se nové dovednosti, rozvíjet svoji fantazii a zároveň si užívat spoustu zábavy. Výroba postaviček z kaštanů, listové umění a další podzimní aktivity nejenže podporují kreativní myšlení a jemnou motoriku, ale také posilují vztah dětí k přírodě a učí je vnímat její krásu.

Zkuste tvořit pomocí bublinkové fólie, děti to milují:

Zdroj: Youtube

Výroba postaviček z kaštanů

Kaštany jsou klasikou podzimního tvoření. Výroba roztomilých postaviček, zvířátek nebo fantazijních bytostí z kaštanů, šišek a jiných přírodních materiálů je skvělou aktivitou pro děti všech věkových kategorií. Potřebujete jen několik kaštanů, špejle nebo zubní kartáčky na spojování jednotlivých částí, a fantazie může začít pracovat.

Tato aktivita nejenže rozvíjí jemnou motoriku, ale také podporuje kreativní myšlení a posiluje soustředění. Navíc, vytvořené postavičky mohou sloužit jako originální podzimní dekorace.

Listové hrátky

Listí padající ze stromů nabízí nekonečné možnosti pro umělecké vyžití. Děti mohou sbírat listy různých tvarů a barev a následně z nich vytvářet úžasné koláže, obrázky nebo dokonce celé příběhy. Pomocí nůžek, lepidla a trochy fantazie mohou vzniknout neuvěřitelné umělecké kousky.

Listové umění nejenže rozvíjí kreativitu a manuální zručnost, ale také učí děti vnímat rozmanitost přírody a učí je pozorovat detaily.

Další podzimní aktivity

Podzim je také ideální čas pro experimentování s různými materiály a technikami. Vyzkoušet můžete například výrobu lampionů z dýní, malování na kameny nebo tvoření obrazců z přírodních materiálů na papír.

Aktivity, jako jsou hledání pokladů v listí, vytváření podzimních věnců nebo pečení podzimních dobrot, mohou být také skvělým způsobem, jak strávit kvalitní čas s vašimi dětmi a zároveň je něco naučit.

Zdroj: mamadodeste.cz, sevt.cz, carujeme.cz