Stále více lidí potřebuje stavět i v zimě. Od loňského roku jim to umožňuje technologie Autor: archiv POROTHERM DRYFIX.SYSTEM, kterou na trh uvedla společnost Wienerberger, výrobce cihlového systému POROTHERM.

Metoda, při níž se cihly nespojují maltou, ale speciální polyuretanovou pěnou, dává možnost zdít i v zimě, a to až do -5°C. A navíc lze hrubou stavbu rodinného domu zvládnout do týdne. Ukázky této technologie mohou zájemci vidět na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH, který bude probíhat od 22. do 26. září v Praze – Letňanech.

Zdění bez malty i za mrazu

„Technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM je unikátní v mnoha směrech,“ vysvětluje ing. Richard Slavík z Wienerbergeru. „Kromě možnosti zdít i v zimě poskytuje stavebníkům několik příležitostí, jak ušetřit, či urychlit výstavbu, a přitom nic Autor: archiv nezanedbat.“

Stavbu zvládnou i stavebníci svépomocí. Pro samotné zdění stačí pouze nanášecí pistole a dóza se speciální polyuretanovou pěnou. Dózy stavebníci dostanou zdarma v odpovídajícím množství při nákupu broušených cihel POROTHERM CB DF. Před zahájením zdění stačí pouze dózu protřepat a našroubovat nanášecí pistoli. V současnosti se jedná o naprosto nejrychlejší metodu zdění.

Wienerberger Vám pomůže

Při založení první řady cihel mohou stavebníci využít unikátní službu, kterou na jaře spustila společnost Wienerberger. „Po vyžádání a domluvení termínu přijede na stavbu speciálně vyškolený technik, který se založením pomůže,“ vysvětluje Slavík. Služba je k dispozici zdarma a zájemci si ji mohou objednat na www.porotherm.cz/zakladani.

Autor: archiv Výraznou pomocí je i možnost zapůjčení pomůcek potřebných pro zakládání. Nivelační a zakládací soupravu si lze půjčit ve více než stovce prodejen stavebnin, jejich seznam stavebníci naleznou na www.porotherm.cz/kontakty.

Novinky i poradenství

Letošní FOR ARCH doporučuje Slavík navštívit všem, kdo chtějí stavět, nejen kvůli ukázkám zdění. „Představíme tu dvě novinky, cihlu POROTHERM EKO+, která disponuje výjimečnými tepelněizolačními vlastnostmi a je vhodná i pro nízkoenergetické stavění, a nadokenní překlad POROTHERM VARIO, umožňující jednoduché zabudování předokenní rolety či žaluzie.

Ve stánku společnosti Wienerberger mohou zájemci probrat s odborníky také konkrétní otázky týkající se výstavby. Podle zkušeností z minulých let se stavebníci často ptají nejen na výběr vhodného materiálu či na technologie zdění, ale například i na zateplení starších objektů s využitím zdiva z lícových cihel TERCA Klinker nebo na realizaci zahradních keramických dlažeb. Více informací lze získat na zákaznické lince na www.porotherm.cz. Odborníci ze společnosti Wienerberger také rádi osobně poradí v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH – hala A1, stánek č. 16.