Husí a vepřové hody na Náplavce

V sobotu 4. listopadu si můžete užít posvícení jako za starých časů. Na Smíchovské náplavce na vás budou čekat pečená husí stehna, kaldoun, husí játra a paštiky, poctivé lokše a také originální husí burgery.

Pokud dáváte přednost vepřovému, nasměrujte své kroky ke stánkům s jitrnicemi, jelity, ovarem, tlačenkou nebo prejtem. Chybět nebude ani prdelačka a pečené sele.

A pokud vám zbyde místo, dopřejte si sladkou tečku v podobě kynutého koláče, buchty nebo svatomartinských rohlíčků.


Kdy: 4. 11. 2023 od 10:00 do 18:00

Kde: Smíchovská náplavka, Praha 5, Hořejší nábřeží

Vstupné: zdarma

Info: foodevent.cz

Máte to na Náplavku daleko? Upečte si husu doma! Mistr Málek vám ukáže, jak na to:

Zdroj: Youtube


Svařák fest v Hlučíně

Příchod chladnějšího počasí má i své kladné stránky – třeba možnost si opět dopřát aromatické svařené víno. Pokud patří mezi vaše oblíbené horké nápoje, naplánujte si v sobotu 4. listopadu výlet do Hlučína, kde se bude konat druhý ročník Svařák festu.

Ochutnat budete moci varianty z červeného, bílého i růžového vína. Současně s degustací bude probíhat i soutěž o nejlepší svařák – hodnotit bude odborná porota i veřejnost.


Kdy: 4. 11. 2023 od 15:00 do 18:00

Kde: Mírové náměstí, Hlučín

Vstupné: zdarma

Info: www.sak-hlucin.cz


Whisky Life! v Novoměstské radnici

V pátek a v sobotu se bude v pražské Novoměstské radnici konat akce určená pro zkušené znalce whisky i úplné začátečníky, kteří by se rádi se světem tohoto legendárního destilátu seznámili.

Festival Whisky Life! nabídne ochutnávku více než 150 různých whisky, včetně rarit a druhů, které v České republice nejsou k dostání. Těšit se můžete i na řízené degustace s odborníky a živou hudbu, včetně skotských dud. Vstup je pouze pro osoby starší 18 let.

Kdy: 3. 11. od 16:00 do 23:00, 4. 11. od 14:00 do 22:00

Kde: Novoměstská radnice, Praha 2

Vstupné: jednodenní 450 Kč, dvoudenní 800 Kč

Info: www.whiskylifeprague.cz

MINT Market v Českém Krumlově

V jednom z nejkrásnějších českých měst se bude o víkendu konat Mint Market, na němž se představí 50 tvůrců a výrobců z České republiky a Slovenska. V nabídce najdete gastronomické speciality i designové produkty a můžete zde pořídit spousty originálních a jedlých dárků pod stromeček.

Těšit se můžete například na bylinné sirupy, originální čajové směsi, zavařeniny, netradiční čokoládu nebo francouzské delikatesy. Mimo to zde najdete pestrý výběr ručně vyráběných šperků, stylových doplňků, přírodní kosmetiky, hraček pro děti a mnoho dalšího.


Kdy: 4. - 5. 11. od 10:00 do 17:00

Kde: Náměstí Svornosti, Český Krumlov

Vstupné: zdarma

Info: www.mintmarket.cz