Česká spořitelna poskytla v květnu letošního roku občanské hypotéky v celkovém objemu 5,22 mld. Kč, které v meziročním srovnání vzrostly o rekordních 99,4 %. V počtu poskytnutých občanských hypoték došlo v květnu 2007 k meziročnímu nárůstu o 69,6 %, kdy si klienti sjednali 3026 hypoték. Průměrně si tedy každý den přišlo pro hypotéku České spořitelny téměř 100 klientů.

"Hlavním důvodem výrazně rostoucího objemu hypoték je podle našich analýz očekávání růstu úrokových sazeb a nejistota ohledně DPH na stavební práce," uvedl Pavel Kűhn, zástupce ředitele úseku pro hypoteční bankovnictví. "Navíc až do 30. června 2007 probíhá akce, kdy mohou klienti získat 50% slevu na poplatku za vyřízení hypotéky," dodal P. Kühn.

 V současné době si klienti nejvíce sjednávají pětiletou a tříletou fixaci úrokové sazby. Více než 25 % klientů České spořitelny využívá 100% hypotéku, zbylá část klientů (tedy 75 %) pokryje cca 10 - 35 % investičního záměru ze svých vlastních prostředků. Velký zájem je o ČS Hypotéku na počkání, kdy klienti přivítali možnost uzavřít si nejprve hypotéku a pak následně bez stresu vybírat nemovitost a zahájit čerpání hypotéky do 1 roku. ČS Hypotéka na počkání se na celkovém objemu občanských hypoték sjednaných v květnu 2007 podílela 13 %.

Česká spořitelna je největší hypoteční bankou na českém trhu. Od začátku tohoto roku k 31. květnu poskytla Česká spořitelna celkem 10546 občanských hypoték v objemu 17,85 mld. Kč, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku jde o 48% nárůst v počtu a 67% nárůst v objemu hypoték.

 Zdroj: Česká spořitelna