Slovo „ochutnávka“ je namístě. Mezi žhavé novinky patří varné desky, trouby, ledničky a další spotřebiče pro uchování a přípravu pokrmů. Ale i takové, s nimiž se praní a sušení prádla nebo otravný úklid stane zábavou. Některé nové spotřebiče už jsou k dostání, jiné se na našem trhu objeví na podzim nebo o něco později.

Tuhle lahůdku si nemůžeme odpustit. Milé dámy, chcete telefon vypadající jako kabelka?

Zdroj: Youtube

AEG: odolnost, rychlost, úspory

Značka AEG prezentovala varné desky 8000 Bridge XT SaphirMatt se sklem odolným proti poškrábání. Navíc se SaphirMatt ještě snadněji čistí. Další varná deska 8000 Sense Boil & Fry šetří čas díky dotykovému displeji CookSmart, například stačí tři ťuknutí a nažhaví se na smažení. Deska funguje i jako kuchařka, nabízí návody na vaření.

Mezi novinky se řadí také úsporné spotřebiče EcoLine, šetřit elektřinu a vodu chce každý. Mezi ně se řadí například pračky s energetickou třídou lepší než nejlepší třída A, trouby využívající páru na pečení i na čištění samotných spotřebičů nebo chladničky se zásuvkou slibující uchování až 95 procent vitaminů v potravinách.

Bosch: udržitelnost, konektivita, ticho

Mezi top novinky značky Bosch patří eko řada spotřebičů Green Collection (snižujeme uhlíkovou stopu, šetříme energií), včetně chladničky s mrazničkou nebo myčky nádobí. Hodí se i kuchyňský robot Serie 6 nové generace se Smart Senzorem: sám pozná, kdy jsou ty či ony potraviny dokonale zpracované, a vypne se. Jeho integrovaná váha váží po 1 gramu! A kdo má aplikaci Home Connect, dostane se k dalším skvělým receptům.

U vaření se hodí odsavače par Serie 6 a 8, které jsou v režimu recirkulace (čistí vzduch a vrací ho zpět do místnosti) tiché jako myšky. Počítejte s 59 dB při stupni výkonu 3, tedy s hlukem podobným hovoru dvou osob. Některé odsavače lze propojit s varnou deskou, pak se umí samy zapnout, regulovat i vypnout.

Haier: design, zdraví, úspory

Nové pračky řady X Series 11 patří do energeticky nejúspornější třídy A, ale jsou ještě dokonalejší, proto se označují jako A-40 procent. Což je z pohledu nákladů na praní unikátní. A když nemůžete vyprané prádlo vyndat včas, pračka se o něj postará až 12 hodin. V aplikaci hOn najdete kromě možnosti komunikace s vaší pračkou na dálku také programy a tipy na efektivnější praní. Energeticky úsporná je i sušička X Series 11, zařazená do třídy A+++-10 procent.

Velké rodiny potěší multidoor chladnička Cube 90 Series 7 Pro s výrobníkem ledu, který má samostatný chladicí systém, oddělený od chladničky i mrazničky. Díky tomu bude led z filtrované vody naprosto čistý. Navíc antibakteriální technologie ABT Pro odstraňuje 99,99 procent bakterií v ledničce i v mrazničce, takže konec plísním i nelibým vůním.

A třešničkou na dortu jsou drobné kuchyňské spotřebiče řady KSDA Series 5, včetně mixéru, rychlovarky, horkovzdušné fritézy s 9 programy... Potěší funkcemi i designem.

Hoover: výkon, spolehlivost, efektivita

Dali jsme vám už moc informací? Tak u značky Hoover představíme některé novinky jen v bodech:

  • pračky řady H-Wash 700 v energetické třídě A-30 procent s největším bubnem na trhu (velikost spotřebiče je standardní),
  • tiché sušičky H-Dry 700 v energetické třídě A++ (62 dB) plus nový program Premium Care pro sušení hodně jemných textilií,
  • myčky a tyčový aku vysavač viz fotogalerie,
  • inovace vestavné řady Premium Collection 5, tedy trub a varných desek s konektivitou, plus trouby v designových provedeních Matt a Slim nabízející velký vnitřní prostor a pečení na 6 úrovních, indukční varné desky s flexibilními zónami na všechny velikosti hrnců, kastrolů i pánví.

Siemens: umělá inteligence, preciznost, zkrátka radost

Konektivitu neboli propojení spotřebičů a jejich snazší ovládání i na dálku Siemens používá přes 10 let. U pečicí trouby iQ700 výrobce vloni nabídl první aplikaci umělé inteligence (senzor stupně upečení s integrovanou kamerou) a teď přidává další funkci: umělá inteligence rozpozná asi 40 různých jídel, a díky tomu trouba sama navrhne ideální postup. Další novinkou je varná deska s perfektní regulací teploty - už nenastavujete výkon, ale stupně Celsia. Zaujmou i extra velké kombinované chladničky, které jsou o necelých 17 cm širší, a i vyšší než standardní vestavné modely, a přesto nabídnou téměř o polovinu více prostoru.

Zdroj: IFA, jednotliví výrobci