Po spuštění "Daňového portálu" počátkem července 2006, nabídla česká daňová správa daňové veřejnosti další službu. Dne 1. srpna 2006 byla na internetových stránkách české daňové správy spuštěna služba "Really Simple Syndication" známá pod zkratkou "RSS".

Česká daňová správa tímto umožňuje daňové veřejnosti získat informace z daňové oblasti bez nutnosti návštěvy internetových stránek. Prostřednictvím RSS je možné prozatím odebírat aktuality umístěné na domovské stránce internetových stránek české daňové správy.

Po instalaci příslušného programu stačí mít v provozu počítač a nainstalovaný program bude upozorňovat, že se na domovské stránce internetových stránek ČDS (případně v sekci "Daně a poplatky") objevila novinka. Do každé z novinek bude možné vstoupit a spojit se tak přímo s internetovými stránkami ČDS. Pokud uživateli bude stačit krátká anotace, nemusí se s internetovými stránkami ČDS spojovat. Výhodou služby je tedy to, že uživatel je informován o novinkách, aniž by musel permanentně aktivně sledovat internetové stránky ČDS.

Do budoucna se rozsah poskytovaných informací rozšíří tak, aby zahrnovaly jednotlivé sekce internetových stránek české daňové správy. Podrobnější informace.

Česká daňová správa také připravuje e.mailovou verzi této služby, což bude znamenat, že uživateli budou zasílány zpřístupněné informace na jím udanou e.mailovou adresu.

Zdroj: Česká daňová správa