K oblíbeným kratochvílím spousty z nás patří posezení s rodinou a přáteli u dobrého jídla. Tak proč si tyto okamžiky neudělat hezčí. Ukažte svým hostům dokonale upravenou tabuli – podle aktuálních trendů.

Pestré barvy, ale i návrat k přírodě

Letošní trendy jsou dost nadčasové. I když se zde objevuje několik rozmanitých a pestrých barev, největší důraz je kladen na návrat k přírodě – a to se týká nejen barev, ale i materiálů. Neosobní minimalismus ustupuje do pozadí, naopak se začíná objevovat struktura materiálů a přírodní tvary.

Ornamentální motivy jsou trendy

Pokud vás neláká představa různě velkých béžových talířů, můžete vsadit na kolekce s ornamentálními motivy, které vám mohou připomínat lidové umění z dalekých zemí, kam patří nejen Latinská Amerika, ale také Afrika či Asie. Když tyto motivy doplníte o tradiční kuchyni daných zemí, máte vystaráno.

Nezapomínejte na detaily

Na vašem stole by neměly chybět ani textilie – ty se hodí zejména v odstínech bílé barvy, krémové, smetanové, béžové. Chybu neuděláte ani s režnou tkaninou. Kromě klasických materiálů, jako jsou sklo, keramika či dřevo, můžete vyzkoušet i materiály netradiční. Vhodný je bambus, juta, korek, ale i vodní hyacint.

Zdroj: Youtube

Na vaší tabuli by neměly chybět ani dekorativní prvky. Ideální jsou květinové dekorace, svícny, sušené květy, ale také běhoun táhnoucí se přes celý váš stůl. Velký dojem udělají také štíhlé příbory v netradičních barvách (černá, zlatá, rose gold).

Zdroj: Möbelix, časopis Dům&Zahrada