Ve skandinávských koupelnách se často pracuje s bílými obklady, jež místnost prosvětlí a opticky jí trochu přidají na velikosti. Nemusíme se přitom omezit na bílé čtverce, módní jsou velkoformátové obklady ve tvaru obdélníku, ale také malé bílé "cihličky". Fantasticky bude působit kombinace různých tvarů a velikostí, díky které se vyloučí nuda a jednotvárnost.

Skandinávský styl se ovšem nevyhýbá ani různým odstínům šedé; barva betonu či rovnou betonová stěrka nechají skvěle vyniknout bělostnou vanu a umyvadlo. Přidejte jednoduchou skříňku v dekoru světlého dřeva a získáte základ moderně vyhlížející koupelny, která se dá vždycky zútulnit výraznější předložkou k vaně a ručníky v přírodních či pastelových barvách.

Doslova hřejivou atmosféru pak dodá koupelně dřevo; podlaha či obklady z pravého dřeva by ovšem byly ve vlhkém prostředí náročné na údržbu, takže raději volíme keramické či betonové imitace. Stěny ovšem těmito výraznějšími obklady obložíme jen částečně. Budou se hodit za umyvadlo, do sprchového koutu nebo jako pozadí vany.

Máte-li v koupelně okno, budete si zde moci vystavit i nějakou tu zelenou rostlinu, která vaši skandinávskou koupelnu ještě více přiblíží přírodě. Pokud zde okno chybí, živou rostlinu snadno nahradí váza se suchou vazbou či suchými větvičkami. Pozornost věnujte i koši na prádlo a dejte přednost proutěnému, bambusovému či jutovému. Pěkným doplňkem budou také kovové svícny a dřevěná předložka. S dekoracemi to však nepřehánějte. Skandinávskému stylu stačí ke kráse opravdu málo.