Terasa je oblíbeným místem na každé zahradě. A není divu – díky její velikosti na ní můžete lépe uspořádat nábytek, dekorace, ale i designové osvětlení. Navíc se vás na ni vejde více najednou, což je přímo ideální podmínka pro každé letní grilování.

Inspirace: Terasa Inspirace: Terasa Autor: shutterstock.com

Inspirace pro vaši letní terasu

Pokud chcete jít nejen s dobou, ale také být praktičtí, doporučujeme vám prostor terasy nezahltit spoustou barev a nábytku. Vhodnější je minimalismus – pokud chcete být moderní, můžete vyzkoušet nestárnoucí klasiku v podobě kombinace černé s bílou. Ideální je i použití přírodních materiálů a barev.

Díky tomu, že budete mít více prostoru, můžete do něj postavit větší květináče s bylinkami či citrusy, zavěsit houpačku nebo křesílko. Skvěle vypadá také terasa zařízená v duchu středomořského stylu – v něm skvěle vynikne pletený nebo bambusový nábytek v kombinaci s modro-bílými textiliemi.

Čtěte také

Cuketa

Čtěte také

Jak odstranit hořkost cuket

Na sluníčko můžete umístit pohovku se spoustou polštářků, kde se můžete opalovat. Naopak do stínu můžete umístit křesílko, kde si odpočinete, přečtete knihu a vypijete svoji kávu.

A co malá terasa?

Pokud je vaše terasa menších rozměrů, snažte se pořídit prostorově vzdušnější nábytek s jednoduchou konstrukcí. Velmi oblíbené jsou také lavice s úložným prostorem. Pokud má vaše terasa boční stěnu, můžete lavice a jiný sedací nábytek zavěsit na ně. Místo na podlahu můžete květiny zavěsit do závěsných květináčů.

Zdroj: westwing.cz, ireceptar.cz