Barvy k podzimu patří stejně jako padající listí nebo teplý čaj pod dekou. Inspirace z přírody v tomto ročním období funguje lépe než kdy jindy a stává se velmi oblíbenou volbou. U podzimních barev hraje důležitou roli jejich teplý podtón. Navíc máte k dispozici bohatou škálu odstínů, od vínově tmavých tónů, přes cihlově červenou, sytě oranžovou a radostnou žlutou, až po chladnější zelenou v tmavých odstínech.

Nikdy však nezapomeňte syté tóny podzimu vyvážit neutrálnějšími barvami jako například bílou, krémovou, béžovou, smetanovou nebo šedou. Prostor tak nebude působit agresivním dojmem.

Jaké jsou aktuální trendy barev na podzim?

Mezi hlavní hvězdy letošního roku patří především tmavě zelená, která působí luxusním dojmem. Skvěle ladí s dřevěným nábytkem z masivu a světlými doplňky z přírodních materiálů.

Zdroj: Youtube

Další oblíbenou volbou se stala kombinace krémové a bílé barvy, která vytváří jemný interiér. Mohlo by se zdát, že se jedná o poměrně nudnou variantu, ale její jednoduchost naopak působí velmi útulně.

Chybu neuděláte ani s cihlově červenou, béžovou, krémovou nebo nadčasovou šedou barvou. V poslední době se také stává velmi oblíbenou hořčicově žlutá nebo jemná růžová. Záleží pouze na vašich preferencích.

Jak podzimní barvy zakomponovat do interiéru

Pokud se chcete pustit do výmalby stěn v podzimních barvách, rozmyslete si nejprve, kolik barvy vlastně použijete. Syté a tmavší tóny zaujmou na první pohled, i když jich nebude použito v interiéru mnoho. Například pár svislých pruhů nebo jedna stěna vymalovaná sytým odstínem bohatě postačí. Pro menší a tmavé místnosti se také vyplatí sáhnout spíše po světlejších tónech, které prostor opticky zvětší.

Interiér snadno oživíte i pouze pomocí několika barevných doplňků, jako jsou polštáře, přehoz přes sedačku nebo dominantní křeslo. A pokud chcete svůj obývák snadno převléct do podzimního kabátu, stačí vyměnit pouze pár prvků. Pořiďte si nové závěsy, doplňte na police velké množství svíček a nad pohovku zavěste nástěnnou dekoraci v podzimních barvách.

Zdroj: westwing.cz, jub.cz