Vintage styl může být tak trochu jako chameleon, dobře se přizpůsobuje. Když chcete, může být minimalistický, jindy se může inspirovat historickými byty, ale můžete v něm najít i prvky skandinávského či industriálního stylu.

Kam se tento styl hodí?

Vintage styl se hodí zejména do prostor, kde na vás dýchá historie. Zde bude tento styl působit velmi přirozeně, nemluvě o faktu, že zde najdete spoustu původních prvků, které mohou vypadat při opatrné rekonstrukci velmi dobře. Naopak do moderních interiérů a novostaveb se vintage příliš nehodí.

Podlahy a stěny

Podlaha je většinou dominantou každého prostoru – dokáže jej udělat dokonalým, ale i velmi nehezkým. Do vintage interiéru se hodí podlahy s opotřebovaným vzhledem. Dřevěné, vinylové, keramické. Vše je povoleno.

Naopak u stěn máte na výběr z různých technik. Velmi dobře vypadají tapety, ale i klasický váleček s dekorem. Další možností je tupování, případně obložení z kamene a cihel. Nic nezkazíte ani obyčejnou bílou výmalbou, případně odstíny v tlumených tónech.

Nábytek a doplňky

Lidé milující vintage styl dávají přednost kvalitnímu a starému nábytku před tím moderním. Vintage nábytek je většinou vyroben z masivního dřeva, má propracované detaily a ozdobné prvky. Jsou to různé vitríny, mřížkování, šuplíčky a další. Do vintage interiéru dobře zapadne sekretář, masivní komoda, houpací křeslo, knihovna, gramofon, prádelník či příborník. U nábytku, ale i čehokoliv jiného je žádoucí patina.

Z dekorací a doplňků se toho hodí do vintage interiéru spousta. Jen si dejte pozor, abyste prostor nezahltili. Ideální jsou: kovové svícny, fotografie, křišťálové lustry, keramické zásuvky a vypínače, dobové knihy, proutěné koše, starožitné hodiny, obrazy a zrcadla v masivních rámech.

Zdroj: ireceptar.cz