Umí interiér navodit dobrou náladu?

Vítězové soutěže budou vyhlášeni v úterý 31. 3. 2020 v pražském Centru současného umění DOX jako vrcholný bod mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum. Jeho ústředním tématem je letos Emoce, nálada… a symbolika prostoru. O vlivu interiéru na lidské emoce bude přednášet mimo jiné italský architekt Massimo Adario, stejně jako členové světoznámého dánského ateliéru Bjarke Ingels Group a řada dalších.

Byt VINTAGE navržený architektem Michalem Kuncem a přihlášený do kategorie novostavba. Autor: Institut bytového designu Byt VINTAGE navržený architektem Michalem Kuncem a přihlášený do kategorie novostavba.Autor: Institut bytového designu

Porota získala římský pohled na interiér

Do osmnáctičlenné mezinárodní poroty tohoto ročníku přibyla římská architektka Daniela Colli, autorka mnoha zdařilých rekonstrukcí výjimečných italských památkových objektů. Celý tým opět povede prof. akad. arch. Jiří Pelcl, dr. h. c., prorektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Stálými členy poroty jsou kromě architektů a interiérových designérů např. režisérka Hana Třeštíková, malíř David Saudek nebo výtvarník Pasta Oner.

Ceny budou vytvořeny Dechem

Kanceláře společnosti Deloitte, jejichž interiéry navrhlo studio Kunc Architects jsou přihlášeny v kategorii veřejný interiér. Autor: Institut bytového designu Kanceláře společnosti Deloitte, jejichž interiéry navrhlo studio Kunc Architects jsou přihlášeny v kategorii veřejný interiér.Autor: Institut bytového designu

Autory samotných cen navržených speciálně pro tento ročník budou absolutní vítězové Czech Grand Design z roku 2014, kteří se vepsali do povědomí např. prací pro Ligne Roset, designéři Michaela Tomišková a Jakub Janďourek (STUDIO DECHEM). Opět se bude jednat o skleněné plastiky, které vyrobí sklárna pana Martina Wichterleho BOMMA.


Záštitu pátému ročníku soutěže udělili předseda Senátu Poslanecké sněmovny ČR, ministr kultury ČR, ministr průmyslu ČR, hlavní město Praha a starosta Městské části Praha 7.

www.interierroku.cz