Kvalitní nábytek

Nábytek je v tomto interiéru vybíraný s nejvyšší péčí a kombinovaný se vkusem. Jedná se převážně o kvalitní starožitnosti, osvěžené několika modernějšími kousky vyrobenými na zakázku, případně zakoupenými v uměleckých galeriích. Na starožitném nábytku jsou použity výhradně tradiční materiály, jejich design a tvarosloví jsou prověřené staletími. Moderní nábytek na něj velmi citlivě navazuje a harmonicky ho doplňuje. Decentní barevnost potahů a čalounění v neutrálních tónech neodvádí pozornost od dalšího zařízení interiéru.

Barevné splývání…

Mnoho odstínů jedné nebo několika blízce příbuzných barev vytváří sice harmonický celek, ale postrádá hloubku a tím i prostor. Decentní, nenuceně elegantní nábytek vyžaduje pozadí, na kterém má šanci vyniknout. Neutrální hnědý nábytek z fotografie zazáří nejlépe na světlém pozadí. Zvolený odstín výmalby je mu příliš blízký a nábytek s interiérem ke své vlastní škodě splývá. Podobnou službu jako světlá výmalba na stěnách by odpočinkovému koutu prokázal světlý koberec. Sezení by zvýraznil, zútulnil a dodal volně stojícím solitérům jasný řád.

Koberec v krémové barvě s vysokým vlasem interiér zabydlí Autor: www.thinkstock.cz Koberec v krémové barvě s vysokým vlasem interiér zabydlíAutor: www.thinkstock.cz

Nenápadná výmalba

Pískový odstín výmalby je sice jemný, na pohled příjemný a decentní, bohužel je příliš blízký jak čalounění nábytku, tak závěsům na oknech a dokonce i samotným okenním rámům. Navíc se zvolený odstín v daném prostoru jeví jako tmavý, především v souvislosti s bezprostředním okolím domu. Přes velkorysost okenních otvorů s atraktivním výhledem do zahrady působí pískový odstín zásluhou bohatě vzrostlých stromů poněkud smutně a bez života. Světlounce krémová by interiér rozsvítila, projasnila a vnesla sem přiměřený kontrast.

Nevýrazný krb

Výrazný obraz odpovídajícího formátu vnese do prázdného interiéru žádoucí podnět a současně zajímavě rozčlení prázdnou stěnu. Obraz HALLARYD od Yuriho Tremblera z IKEA má nepřehlédnutelné rozměry 108 x 83 cm. Autor: www.isifa.com Výrazný obraz odpovídajícího formátu vnese do prázdného interiéru žádoucí podnět a současně zajímavě rozčlení prázdnou stěnu. Obraz HALLARYD od Yuriho Tremblera z IKEA má nepřehlédnutelné rozměry 108 x 83 cm.Autor: www.isifa.com

Krb je evidentně přirozeným centrem pokoje, který ovládá prostor sezení a spontánně k sobě přitahuje pozornost. Proto by si zasloužil podpořit odlišným, zajímavějším nebo výraznějším odstínem výmalby. V kontextu s naznačeným barevným schématem by se na komínovém tělese ideálně vyjímala světlounce lilková nebo střední odstíny fialové s lehkým nádechem hnědé. Celou kompozici by skvěle doladil obraz - originální olejomalba v živých barvách, které dokážou konkurovat plamenům ohně, a ve chvílích, kdy v krbu nehoří, vytvoří hřejivou atmosféru.

Fádní textil

Bytový textil zde zůstal hrubě nedoceněný! Absence koberce, mdlá kombinace jednobarevných polštářků s nenápadnými závěsy interiér nijak neoživují. Vhodně zvolené textilní doplňky dodají interiéru živost pomocí struktury, barev a vzorů, které zde bohužel chybí. Nejcitelněji tu chybí koberec. Světlý krémový nebo fialkový koberec s vyšším hustým vlasem by pokoj výrazně zateplil a zútulnil. Sezení oživí skupinka různorodých polštářků v několika odstínech pastelových barev s výrazně dekorativními vzory. Okna prosvětlí a zjemní lehounké bílé záclony doplněné krémovými závěsy.

Polštářky z nabídky firmy Vopi Autor: Vopi s.r.o. Polštářky z nabídky firmy VopiAutor: Vopi s.r.o.

Nevhodné dekorace

Fialová vonička na odkladním stolku je živým důkazem, jak moc tomuto interiéru pomohou barvy. Na pozadí krémové výmalby nádherně vyniknou něžné růžové a fialové odstíny oživené namodralou švestkovou. Kovové lesklé doplňky podobně jako zrcadla násobí denní světlo a vytvářejí kouzelnou atmosféru. Aranžmá na krbové římse nebylo zvoleno šťastně: monotónní řada svící evokuje plot nebo mříž, za kterou se zbytečně ztrácí aranžmá suchých větviček. Nejlépe by se zde vyjímal pestrý obraz ve zlatém rámu, jehož barvy v interiéru efektně zopakují polštářky na sedačce.

Zrcadlo ve zlatém rámu je vhodným doplňkem Autor: www.isifa.com Zrcadlo ve zlatém rámu je vhodným doplňkemAutor: www.isifa.com

Foto: www.isifa.com, www.thinkstock.cz, archiv firem