Právě ten si vybral investor pro bydlení na okraji Pyšel. A protože chtěl postavit dle svých slov seriózní dům, vybral si cihly [HELUZ] (https://www.heluz.cz/ "") a postavil dům v pasivním standardu. „Toho pozemku se každý bál, protože na něm stála trafostanice, ale protože jsem z oboru, věděl jsem, že lze udělat přeložku, takže teď už stožár stojí mimo naši zahradu,“ vzpomíná investor.

Na té se už naopak rozkládá typový projekt Bohemia, který si investor díky zkušenostem sám doladil, ať už se jedná o „přifouknutí“ přízemí, nebo volbu materiálových a barevných kombinací v podobě kvarcitového kamene a omítky na fasádě. Výsledkem je moderně vypadající dům s členitým půdorysem, dispozičně řešený jako 5+1, který poskytuje dostatečně soukromí, případně i dvěma generacím. V přízemí je propojen obývací pokoj s kuchyní do velké společné místnosti, své oddělené zázemí zde má i tchán (pokoj + šatnu).

Prosklenými plochami, v létě důsledně krytými venkovními žaluziemi, jsou tyto místnosti dostatečně prosluněny a v podstatě z každé je možný vstup na zahradu či terasu. V přízemí se nachází i prostorná technická místnost, ve které lze rozložit pingpongový stůl, zacvičit si a vybylo zde i místo na saunu. Ale hlavně tu jsou ukryty i nejmodernější technologie včetně tepelného čerpadla a rekuperační jednotky. Poschodí je koncipováno jako klidové zázemí domu, ve kterém je ložnice, dětský pokoj, pracovna se vstupem na rozlehlou terasu, šatna i koupelna. A k „vybavení“ domu je třeba připočíst i venkovní bazén a hlavně nedaleký les, kam si majitel se psem chodí tzv. vyčistit hlavu. „To ticho tady slyšíte,“ pochvaluje si lokalitu.

Cihly HELUZ FAMILY 44 2in1 drží v zimě teplo v interiéru, v létě zase venku

Komfort bydlení kromě okolního ticha utváří i vnitřní tepelná pohoda. Tu v zimě i v létě zajišťuje jednovrstvé obvodové zdivo z tepelně izolačních cihel HELUZ FAMILY 44 2in1 se součinitelem prostupu tepla U = 0,13 W/m2K. „V zimě drží teplo uvnitř, a naopak v létě zase venku, a to bez dodatečného zateplení. Neotvíráme okna, přesto máme doma krásný vzduch, a to díky efektivnímu větrání, které obstará rekuperační jednotka,“ vysvětluje majitel a vnitřní teploměr lehce nad dvacet i v nejparnějších letních dnech jeho slova potvrzují. „Chtěl jsem seriózní cihelný dům a cihly [HELUZ] (https://www.heluz.cz/cs/vyrobek/heluz-family-44-2in1-brousena-1 "") s izolantem uvnitř jsou certifikovaný materiál, který funguje,“ dodává investor.

„Kombinace cihel HELUZ FAMILY 44 2in1, rekuperační jednotky a tepelného čerpadla se stará o vysoký komfort bydlení, přitom náklady na teplo jsou super nízké. Za elektřinu platíme ročně včetně ohřevu teplé vody, osvětlení a ohřevu vody v bazénu zhruba 28 tisíc korun,“ shrnuje zásluhy použitých materiálů a technologií majitel.