Zdravá snídaně nebo svačina může klidně chutnat sladce – tyto jablečné lívance jsou toho důkazem. Jejich příprava je navíc snadná, rychlá a nebudete ani potřebovat žádné speciální ingredience, proteinové prášky ani umělá sladidla. O sladkou chuť se postarají jablka, dostatek vlákniny zajistí celozrnná mouka a ovesné vločky, bílkoviny dodají vajíčka a jogurt. S klidným svědomím si je můžete dopřát při redukční dietě – výborně vás zasytí a tělu dodají dostatek živin i energie na několik hodin.

Velkou oblibu si v posledních letech získaly také banánové lívance. Podívejte se, jak je připravuje slavný Jamie Oliver:

Zdroj: Youtube

Proč je vláknina důležitá?

Doporučené množství vlákniny pro dospělého člověka je 25-30 g za den, v České republice se ale zkonzumuje pouze polovina. Vláknina je nezbytná nejen pro správné fungování trávicí soustavy, ale má vliv na hladinu cholesterolu, krevního cukru, podporuje hubnutí a pomáhá k udržení zdravé tělesné hmotnosti. Potraviny bohaté na vlákninu totiž obsahují obvykle méně kalorií, lépe zasytí a pocit sytosti navíc uchovají po delší dobu. K nejlepším zdrojům patří luštěniny, ovesné vločky, ovoce a zelenina (se slupkou), ořechy, celozrnná mouka, obiloviny a semínka.

Jablečné lívance se skořicí a ovesnými vločkami

Čas přípravy: 20 minut

Ingredience:

  • 300 g bílého jogurtu
  • 2 vejce
  • 100 g hladké mouky
  • 100 g celozrnné mouky
  • 100 g jemných ovesných vloček
  • 1 lžička kypřicího prášku
  • 2 jablka
  • lžička skořice

Příprava:

1) Jablka oloupejte a nastrouhejte najemno.

2) V misce důkladně rozšlehejte vejce, poté přidejte jogurt a skořici.

3) Mouku promíchejte s kypřicím práškem a přidejte k tekuté směsi.

4) Přisypte ovesné vločky, přidejte jablka, vše důkladně promíchejte a nechte chvíli odstát, aby vločky změkly. Těsto by mělo mít hustší litou konzistenci – v případě potřeby přidejte mouku nebo jogurt navíc.

5) Rozehřátou pánev lehce potřete olejem pomocí mašlovačky, pokud máte variantu s nepřilnavým povrchem, můžete tuk vynechat.

6) Pomocí lžíce nebo naběračky nalijte těsto na pánev a lehce ho roztáhněte do kulatého tvaru.

7) Jakmile budou lívance pevné, otočte je a opečte dozlatova z druhé strany.

8) Hotové lívance podávejte s bílým jogurtem či kefírem.

Zdroj: www.stob.cz, www.natalieshealth.com