Některé skvělé tipy v praxi vám ukáže americká Národní asociace požární ochrany, tak se jimi běžte nechat poučit.

Zdroj: Youtube

Stejně zásadní, jako jak a kde grilujete, je vědět také, co grilujete. Když maso nedosolíte, opravdu se nic zásadního nestane. Zato zeleninou sebranou ze země a řádně neumytou si zaděláváte na pěkné potíže. Můžete totiž šířit bakterie a jiné nemoci.

Vždy mějte po ruce čistý talíř a nemíchejte syrové a již upečené jídlo. Stejně tak je nenabírejte jedním kuchyňským náčiním, pokud ho předtím řádně neumyjete.

Zvolte správné místo na grilování

Pokud namísto v krbu grilujete v elektrickém grilu, najděte mu vhodné místo venku v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů. Třeba na zahradě na rovném povrchu, v otevřené garáži nebo na zastřešeném balkonu. Dobře uděláte, když gril postavíte na betonovou podložku, na které se nemůže převrhnout.

Grily na plyn a dřevěné uhlí dokonce musí mít přístup k větrání. Čerstvý vzduch koneckonců oceníte i vy, když se vám něco připálí.

Děláte tohle správně?

Stejně jako malé dítě byste ani gril neměli nechávat při používání bez dozoru. V nestřežený moment se může otevřený oheň rozšířit a může dojít k požáru. Nehledě na to, že gril mohou pobíhající ratolesti převrhnout a spálit se. Pokud si potřebujete nutně někam odskočit, požádejte někoho dospělého, který na lahodnou hostinu dohlédne.

Oblečte se vhodně ke grilování

Grilování je sice společenská událost, ale oblékat se do šatů nebo pěkných košil nemusíte. Raději si vezměte pohodlné tričko, kalhoty a zástěru, u které schováte provázky. Z opékajících se dobrot může šplíchat olej a oblečení se zašpiní. Ale také může začít oblečení hořet – jednoduše ho svlečete a oheň uhasíte zašlapáním na zemi. Nebo použijete hasicí přístroj. Ten byste měli mít pro všechny případy vždy na dosah.

Už víte, jak na bezpečné grilování, zbývá jen připravit jídlo a začít. Dobrou chuť!

Zdroje: firstalert.com, foodsafety.gov