Povel „k noze” je užitečný zejména v situacích, kdy potřebujete projít kolem jiného psa, dětí nebo jen počkat, až kolem vás projedou cyklisté nebo auto. Je to celkem jednoduchý povel. K jeho naučení je však třeba čas, trpělivost a spousta pamlsků.

Čtěte také

Jak čistit psům zuby

Čtěte také

Jak čistit psům zuby

Jaký je tedy správný postup naučení psa na povel „k noze”? Nejprve si připravte do ruky oblíbené pamlsky vašeho pejska a upoutejte jimi jeho pozornost. V tomto kroku je důležité, aby pejsek uměl následovat vaši ruku s pamlsky. Pokud pes ruku následuje, tak ho naveďte do pozice u nohy společně s povelem „k noze”. Poté ho odměňte pamlskem a pořádně ho pochvalte. Postup opakujte do té doby, než si pes bude jistý směrem a pohybem, který mu ukazujete.

Postupně odbourávejte pohyb ruky až do chvíle, kdy si pes sám od sebe na slovní povel sedne k vaší noze. Ve chvíli, kdy pes zvládá povel bez problémů, je na čase začít přidávat další kroky výcviku. Psa si posaďte k noze a s povelem „k noze” udělejte krok vpřed. Pejsek by se měl snažit povel splnit a pohybovat se směrem dopředu společně s vámi. 

Tímto způsobem přidávejte další a další kroky. Můžete střídat jeden krok a pak třeba 7 kroků. Za každý správně splněný pokus pejska náležitě odměňte. Při pravidelném výcviku tohoto povelu se rychle dostanete ke klasické chůzi u nohy.

Zdroj: Stream.cz, Vycvicenypes.cz

Čtěte také

Psi v létě

Čtěte také

Jak pečovat o psa v létě