Chladnější měsíce mohou pro naše psí přátele představovat celou řadu výzev. Nízké teploty, sníh, déšť a mráz mohou ovlivnit nejen jejich pohodu, ale také zdraví. Jako zodpovědní majitelé bychom měli vědět, jak svého psa v těchto dnech správně chránit a postarat se o něj. Pojďme společně prozkoumat několik základních kroků a tipů, které nám v tom pomohou.

Jak o psa pečovat v zimě?

Zdroj: Youtube

Začneme u srsti

Ta je pro psa v zimě jako kabát. Dlouhosrstá plemena obvykle potřebují více péče, aby jejich srst neztratila izolační vlastnosti. Pravidelné česání pomáhá odstraňovat odumřelé chlupy a zabraňuje plstnatění. Krátkosrstí psi naopak mohou v chladu trpět více, a tak jim může přijít vhod teplý svetr nebo bunda, zejména pokud tráví venku hodně času.

Tlapky jsou další důležitou částí těla

A neměli bychom na ně zapomínat. V zimě mohou být chodníky posypané solí, která může psí tlapky podráždit a způsobit bolest. Po každé procházce proto důkladně očistěte pejskovi tlapky teplou vodou a zkontrolujte je na přítomnost trhlin nebo odřenin. V některých případech mohou být užitečné i ochranné botičky.

Nezapomínejme také na stravu a hydrataci

V chladném období může váš pes potřebovat více energie na udržení tělesné teploty, a proto může být nutné upravit jeho stravu a zvýšit množství krmiva. Voda by mu měla být vždy k dispozici a neměla by nikdy zamrznout. Věnujte také pozornost příznakům, jako jsou zimnice nebo neochota jíst, které mohou signalizovat zdravotní problém.

Zdroj: battersea.org.uk, akc.org, deccanherald.com