Stručný souhrn z článku:

  • Kvalitní kakaový prášek má výraznou chuť a vůni, které dodají těstu čokoládovou příchuť.
  • Při nákupu kakaového prášku se zaměřte na obsah kakaového másla, které by mělo být minimálně 20 %.
  • Vyvarujte se kakaovým práškům označeným jako "kakao se sníženým obsahem tuku," které mají nižší obsah kakaového másla a méně výraznou chuť.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Vánoční svátky se pomalu, ale jistě blíží a s tím stoupá i poptávka po tradičních ingrediencích na pečení cukroví a svátečních moučníků. Kakao jednoznačně patří mezi ně.

Přidává se do těsta na perníčky, pracny, vosí hnízda, išlské dortíčky, používá se při přípravě čokoládových lanýžů a mnoha dalších druhů pečeného i nepečeného cukroví. Aby výsledek splnil vaše očekávání, sáhněte v obchodě po opravdu kvalitním výrobku.

Z výborného kakaa připravíte i výbornou horkou čokoládu. Podívejte se, jak na to:

Zdroj: Youtube


Drahocenná surovina

Jako kakao nebo kakaový prášek se podle legislativy označuje produkt z kakaových bobů, který obsahuje minimálně 20 % kakaového másla. Právě díky němu má výraznou chuť i aroma, a jeho obsah tak vypovídá o celkové kvalitě produktu.

Projevuje se i v ceně, protože se jedná o cennou a drahou surovinu, která se díky svým unikátním vlastnostem využívá také v kosmetice a ve farmaceutickém průmyslu.


Snížený tuk není přednost

Pokud si dobře prostudujete etiketu, u velké části kakaových prášků najdete označení „kakao se sníženým obsahem tuku“. Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná například o dietnější výrobek, ve skutečnosti to znamená jen nižší obsah kakaového másla – obvykle v rozmezí 10-14 %.

Oproti „pravému“ kakau je chuť méně výrazná a pro dosažení výrazné čokoládové chuti je ho potřeba použít více. Cenově vychází výrazně levněji, ale pokud si koupíte dražší variantu s vyšším obsahem tuku, postačí vám ho při pečení menší množství – a i tak budou dezerty i cukroví chutnat mnohem lépe.

Zdroj: www.dtest.cz, www.vitalia.cz