Vše začíná už při nákupu. Podle Deníku.cz byste měli zkontrolovat, zda nejsou cibulky příliš suché nebo plesnivé. Pokud jsou, nekupujte je, protože by vyschly a nebo shnily. Cibulky sněženek jsou velmi křehké, proto je nutné s nimi zacházet opatrně.

Vše o sněženkách se dozvíte v tomto videu:

Vyberte vhodné místo pro výsadbu

Sněženkám se nejlépe daří na místech s vlhkou půdou a dobře odvodněnou zemí. Před výsadbou je tedy důležité vybrat vhodné místo, které bude slunečné nebo polostinné. Sněženky však nejsou nijak extra náročné na světlo a mohou růst i v těžších půdách.

Čtěte také

Domácí balzám

Čtěte také

Vyrobte si balzám na rty

Přesazujte sněženky včas

Pokud máte sněženky již vysázené, měli byste je pravidelně přesazovat. Ideální doba pro přesazení je po odkvětu, když jsou listy ještě zelené a rostlina je stále aktivní. Při přesazování je nutné zachovat co nejvíce kořenů a umístit je do připravené jámy. Poté je třeba květinu zalít vodou a dobře ji udusat.

Sněženky potřebují dostatek vláhy. Je důležité je pravidelně zalévat a dbát na to, aby půda byla stále vlhká. Zároveň je nutné se vyvarovat nadměrné zálivce, která může vést k hnilobě kořenů.

Přihnojujte je

Aby sněženky prospívaly, je vhodné je pravidelně přihnojovat. Můžete použít univerzální hnojivo nebo specializované hnojivo pro cibuloviny. Přihnojujte před začátkem růstu a po odkvětu.

V závěru je třeba zdůraznit, že sněženky jsou nenáročné rostliny, které se dají snadno pěstovat v jakémkoliv prostředí. Stačí dodržovat základní zásady při výsadbě, přesazování, zálivce a přihnojování, a vaše sněženky budou krásně kvést každé jaro.

Zdroj: dumazahrada.cz, denik.cz