Na českém trhu působí firma Liftman s.r.o., která se specializuje především na domácí výtahy, tzv. „home lifts“. Nejde však o klasické výtahy, ale jedná se o svislé zdvihací prosklené plošiny. U těchto strojních zařízení nejsou zapotřebí výtahové revize a v určitých případech ani stavební povolení.

Domácí plošina Liftman potřebuje jen minimální prostor. Menší model DUO si vystačí s půdorysem 0,8 m2, větší model TRIO s půdorysem 1,3 m2. Zařízení se skládá ze dvou postranních samonosných nosníků a kabiny. Strojovna je umístěna v horní části kabiny, není tedy zapotřebí počítat s prostorem nad či pod výtahem. Na provoz postačí klasická zásuvka na 230 V, do které se zařízení připojí.

Domácí výtah lze instalovat do vnitřních prostor rodinných domů nebo mezonetových bytů. Přeprava je možná v rámci dvou podlaží, model TRIO zvládne nově i tři podlaží, maximálně do výšky 6,0 m. Toto zařízení vám nejen pomůže, ale zároveň bude zdobit váš interiér.

V nabídce jsou dva modely. Menší DUO je kabina určená pro 1-2 stojící osoby s maximální nosností 170 kg. Větší model TRIO zvládne přepravit 2-3 osoby, případně invalidní vozík, maximální nosnost činí 250 kg. V případě, že máte vy nebo váš blízký problém s pohybovým aparátem, lze při splnění zákonem daných podmínek využít příspěvek na zvláštní pomůcku.

Hledáte jiný koncept, jak pohodlně překonat schodiště? Přemýšleli jste někdy nad schodišťovým výtahem? Schodišťovou sedačku lze instalovat téměř do jakéhokoliv schodiště. V nabídce máme 2 modely.

Typ Synergy je určen pro rovné jednoramenné schodiště bez ohybů a zatáček. Tento schodišťový výtah má otočný sedák, při vyjetí do horního patra tak jednoduše pootočíte sedákem a elegantně vystoupíte. Hliníkový profil ukotvený do schodiště má průměr pouhých 11 cm.

Model Infinity je vyráběn na míru přímo pro vaše schodiště. Může vést přes více pater, je stabilní, tichý a pohodlný. Pro více informací navštivte stránky www.schodistove-sedacky.cz.

Chcete se i vy dozvědět více informací? Navštivte stránky www.liftman.cz nebo nás kontaktujte na telefonním čísle 733 128 999 nebo emailu: info@liftman.cz.