Ačkoliv jsou komáři aktivní v průběhu celého roku (aby ne, když jich zde máme přes 45 druhů), nejvíce nám pijí krev (obrazně i doslovně) v průběhu léta. Zatímco komáří samečci si nás nevšímají, samičky jsou těmi, kdo saje krev – jejich vajíčka jsou navíc téměř nezničitelná. Víte, jak se jim můžete bránit?

Komáři Komáři Autor: shutterstock.com

Insekticidní spirály

S bojem proti komárům vám mohou pomoci repelentové spirály – ty postupně hoří a do okolí uvolňují odpuzující látky. Velkou výhodou je nízká cena, snadná použitelnost, ale také fakt, že je lze použít i za větru – nezhasnou.

UV lapače hmyzu

S nechtěnými návštěvníky si poradí také UV lapač hmyzu – UV světlo komáry naláká a elektroda, která je pod proudem, je rychle zahubí. Lapače nemusíte používat jen na terasách, ale klidně i doma či v obytném přívěsu. Provoz je bezpečný, ale i šetrný.

Můžete použít i náramek

Pokud budete v přírodě – třeba se rozhodnete stanovat, můžete použít moderní náramky proti komárům. Nemusíte mít strach, že by páchly nepříjemným repelentem. Často mají aroma bylinek a citrusů, které komárům nevoní. Použít je můžete místo běžného repelentu v podobě spreje.

Čtěte také

Čtěte také

V horku uleví ventilátor. Který typ ale vybrat?

Vyzkoušejte bylinky

Pokud chcete nad komáry vyhrát bez chemie, sáhněte po bylinkách. Mezi nejznámější patří levandule, kterou můžete využít několika způsoby. Můžete ji usušit a rozmístit po terase, případně si ji dát do pytlíčku do kapsy. Nebo se můžete potřít levandulovým olejem.

Podobně funguje také máta – její vůně komáry spolehlivě odradí. Natrhejte ji a nechte sušit přímo na stole. Dobře funguje, i když listy promnete v ruce.

Zdroj: ireceptar.cz, bylinkynakomary.cz