Promyslete, v čem budete věci přenášet

Krabice na stěhování, plastové boxy, igelitové pytle nebo i koše na prádlo – hodí se vše, do čeho můžete stěhované předměty umístit.

V případě stěhovacích krabic se jedná o speciálně k tomu určené boxy – většinou mají zpevněné dno, ucha pro snadné přenášení a unesou i těžká břemena. Hodí se však jakákoliv krabice – jen pozor na její stav a zda snese danou zátěž.

Pro manipulaci s těžšími břemeny je vhodné používat pomůcky, jako rudl či různé vozíky.

Autor: Depositphotos

Vytvořte si plán

Zásadní otázkou je, odkud a kam se stěhujete a kolik na to máte času. Stěhujete malou garsonku, nebo celý rodinný dům? Bude to z bytu do bytu, z bytu do domu nebo z domu do bytu?

Či snad potřebujete „pouze“ přemístit nábytek z jednoho pokoje do druhého?

Ať vás čeká jakýkoliv scénář, vždy se pokuste vytvořit plán. Pokud možno promyslete v klidu a bez nátlaku, kdy který kus domácnosti přemístíte, a zkuste v tom zavést systém. A i když ne vždy se vám (byť jen v duchu) načrtnutý plán podaří dodržet, uvidíte, že míra stresu bude nižší, než kdybyste předměty stěhovali jen tak ledabyle, jak vám přijdou zrovna pod ruku.

  Autor: Depositphotos

Řekněte si o pomoc 

Na stěhování nejste nikdy sami. Pokud vám nikdo nenabídl pomoc sám od sebe, nebojte se o pomoc přihlásit. Rodina, přátelé, známí, kolegové z práce – určitě se najde někdo, kdo nezištně pomůže a každý pár rukou navíc je jistě znát.

Stres k tomu patří, ale nic se nemá přehánět

I když je stěhování bezesporu díky mnoha faktorům stresující záležitostí, nenechte se ovládnout emocemi.

I ve vypjatých chvílích pamatujte na duševní pohodu. Během stěhování si dopřávejte odpočinku. Pochutnejte si na šálku kávy nebo čaje, posilněte se tabulkou čokolády, poslechněte si oblíbenou hudbu či si „dejte dvacet“, budete-li se cítit unavení. Věřte, že ačkoliv se může zdát, že už nezbývá čas absolutně na nic, pár minut na oddych se vždy najde!

Autor: Depositphotos

Těšte se na nové místo

Stěhovat se můžete z donucení, nebo ze své vlastní vůle. Tak nebo tak se vždy nemusí jednat o tragédii.

Už víte, jak si nový domov či pokoj vybavíte? Necháte si všechen nábytek, nebo se některého zbavíte? Hodí se tam právě ty dekorace, které máte k dispozici? Jaká zajímavá místa jsou asi v okolí nového bydliště? Budou tam spokojená domácí zvířata? Které pokojové kytky nový prostor ozvláštní?

Nové prostory, nové výzvy – třeba se ukáže, že je to pro vás zábava!

A jak se říká – S chutí do toho a půl je hotovo!