Stručný souhrn z článku:

  • Domácí kosmetika vám umožní vytvořit přípravky na míru s přesně známými složkami a upravit si vůně dle osobních preferencí.
  • Klíčovým prvkem výroby masážního oleje jsou kvalitní sušené bylinky a BIO rostlinné oleje, jako jsou mandlový či olivový, do kterých se bylinky macerují.
  • Proces zahrnuje maceraci bylinek ve vybraném oleji po dobu 3 až 4 týdnů a následné přidání esenciálních olejů pro zesílení účinků.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Výroba domácí kosmetiky má své velké kouzlo. Nejenže víte, co přesně přípravky obsahují, ale při jejich míchání si zkombinujete vůně, které vám sedí, a hotový výrobek vám bude dokonale vyhovovat. Nebo se můžete nechat překvapit výsledkem, experimentovat, zkoušet nové kombinace a neobvyklá spojení surovin.

Nejdůležitější surovinou při výrobě domácího masážního oleje jsou bylinky. A jelikož se bylinky budou v oleji macerovat až 4 týdny, je nutné zvolit čisté kvalitní suroviny, čisté prostředí a náčiní. Sušené bylinky jsou vhodnější, jelikož nespotřebujete tak velké množství jako těch čerstvých, ani je nebudete muset ničím zatěžovat, aby se celé ponořily do oleje.

Kromě kvalitních bylinek budete potřebovat i olej s vysokou kvalitou. Zaměřte se proto na oleje BIO rostlinného původu. Vhodný je třeba olej mandlový, olivový, avokádový či šípkový. V některém z těchto olejů pak budete macerovat zhruba měsíc vámi vybrané bylinky. Pro lepší účinky ještě přidejte pár kapek esenciálního oleje.

Zdroj: Youtube

Postup výroby masážního oleje

Na výrobu masážního oleje budete potřebovat:

  • zhruba 300 ml vámi vybraného rostlinného oleje,
  • 5 polévkových lžic zvolených sušených bylin,
  • zavařovací sklenici s patentem.

Ve sklenici promíchejte olej s bylinkami a nechte macerovat po dobu 3 až 4 týdnů. Až uplyne doporučená doba macerace, olej sceďte přes gázu nebo plátýnko a nakonec přidejte 3 kapky esenciálního oleje.

Vyzkoušejte osvědčené recepty

Uklidňující masážní olej: 1 díl slunečnicového oleje, 1 díl mandlového oleje, levandulový a meduňkový esenciální olej

Zahřívací masážní olej: 1 díl mandlového oleje, 1 díl meruňkového oleje, pomerančový a skořicový esenciální olej

Pro regeneraci svalů: olivový olej, levandulový, citrónový a mátový esenciální olej

Zdroj: ireceptar.cz, magazinzahrada.cz