Veruky, známé spíš jako bradavice, jsou kožní výrůstky virového původu, které se objevují na kůži. Vyrašit mohou téměř po celém těle. Nejen že veruky nejsou estetické, ale především jsou nakažlivé. Pokud jejich léčení navíc neřešíte, mohou začít být bolestivé. Na trhu existuje mnoho osvědčených přípravků, které vám s odstraněním bradavic pomohou. Vyzkoušet na ně ale můžete také domácí mast.

Podívejte se, jak vlaštovičník vypadá a co umí:

Zdroj: Youtube

Co budete potřebovat?

K výrobě domácí masti budete potřebovat dva stonky vlaštovičníku, 100 g kokosového oleje nebo neškvařeného sádla, 10 kapek éterického oleje, dózu a filtrační plátno.

Vlaštovičník je vytrvalá rostlina, kterou bezpečně poznáte podle žlutých květů vytvářejících okolíky. Stačí zajít do přírody a utrhnout jej. Prýštící mléko ve stonku se tradičně využívalo k pomazání bradavice.

Jak připravit vlaštovičník?

Pokud ale chcete vyrobit mast, která vám vydrží déle, vezměte si utržený vlaštovičník domů. Jeho nať očistěte a nařežte ji na menší kousky. Ty poté vložte do přichystané dózy. Do dózy přidejte připravený kokosový olej nebo sádlo.

Pokud jste předem nerozpustili olej nebo sádlo, udělejte tak v tento moment. Dózu vložte do vodní lázně a ohřívejte tak dlouho, dokud se sádlo či olej nerozpustí. V tento moment musí být směs v dóze v tekutém stavu.

Nechejte odstát a druhý den mast dokončete

Následně nechte dózu přes noc odstát. Druhý den odstátou směs přelijte přes filtrační plátno do druhé dózy. Na závěr přikápněte přírodní esenciální olej a zamíchejte. Takto vytvořenou domácí mast poté uchovávejte v chladu, kde je nejvýše 20 stupňů Celsia. Mast vám vydrží tak dlouho, jaká je trvanlivost použitého oleje nebo sádla.

Zdroj: home-made.cz, essential.cz, euc.cz