Stručný souhrn z článku:

  • Článek zdůrazňuje léčivé vlastnosti jitrocele, který je často považován za plevel, ale obsahuje mnoho léčivých látek a vitaminů.
  • Popisuje, jak vyrobit jitrocelový sirup z čerstvých listů jitrocele kopinatého, cukru a citronů.
  • Také uvádí recept na jitrocelový sirup ze sušených lístků a tipy pro sběr čerstvého jitrocele.

Tento souhrn byl vytvořen pomocí AI a je kontrolován redakcí.

Kýchání, ucpaný nos, bolest hlavy, svalů, kloubů nebo v krku. Že je vám to povědomé? Jedná se o nejčastější příznaky chřipky nebo nachlazení. A s těmito neduhy vám pomůže zázračný jitrocel, který mnoho lidí přehlíží a považují ho za plevel. Přitom obsahuje obrovské množství léčivých látek a vitaminů. Výborný je z něj sirup, který se vyplatí mít vždy po ruce.

Jak vyrobit jitrocelový sirup

Na výrobu budete potřebovat:

  • čerstvé mladé listy jitrocele kopinatého (lze použít i sušený),
  • třtinový nebo hnědý nerafinovaný cukr,
  • citrony,
  • pětilitrovou zavařovací sklenici.

1. Nejprve listy jitrocele důkladně opláchněte ledovou vodou a kuchyňskou papírovou utěrkou je vysušte. Umytý citron i s kůrou nakrájejte na tenké plátky.

2. Poté si vezměte čistou zavařovací sklenici a začněte do ní ingredience vrstvit. Jako první vrstvu dejte asi 1 centimetr jitrocele, na ni dva plátky citronu a zasypejte zhruba centimetrovou vrstvou cukru. Každou další vrstvu jitrocele rukou stlačte a upěchujte. Poslední vrstvou musí být cukr.

3. Naplněnou láhev uzavřete a nechte stát na slunném místě, dokud listy nepustí všechnu šťávu a cukr se úplně nerozpustí. Obvykle stačí sedm až deset dnů.

4. Obsah sklenice pak přeceďte přes čisté jemné plátýnko nebo gázu, listy důkladně vymačkejte a slijte do uzavíratelných, nejlépe tmavých lahviček. Sirup skladujte v lednici.

Zdroj: Youtube

Recept na jitrocelový sirup ze sušených lístků

Sirup ze sušeného jitrocele je pracovně nejméně náročný, a navíc si ho můžeme připravit i mimo sezónu. Hrst jitrocelových listů zalijeme sklenicí vroucí vody a vaříme na menším ohni tak dlouho, dokud nezredukujeme tekutinu na polovic.

Poté přidáme tři čtvrtě sklenice libovolného medu, rozmícháme a horkou tekutinu rozlijeme do vyvařených sklenic, zavíčkujeme a uskladníme.

Kdy sbírat jitrocel na sirup

Nejlepším obdobím pro sběr čerstvého jitrocele je období od května až do srpna před obdobím kvetení, kdy má nejvyšší koncentraci účinných látek. Pro sběr jsou nejvhodnější suché dny a sbírají se pouze zdravé a suché rostliny. Jitrocel je totiž hodně citlivý na vlhkost a listy se snadno zapaří a zčernají, čímž ztratí účinné látky.

Recept na jitrocelový čaj

Říká se mu čaj, ale v pravém slova smyslu jde o nálev. Lžíci čerstvých nadrcených nebo vrchovatou lžičku sušených listů spařte čtvrt litrem vody a několik minut louhujte. Nápoj udělá dobře při nastydnutí, škrábání v krku a kašli. Pomůže také při zánětu průdušek, zápalu plic nebo astmatu.

Zdroj: fresh.iprima.cz, kupi.cz