Při podzimní procházce můžete nasbírat barevné listy, plody stromů a různé bobule keřů. Většina má nádherné syté barvy. Na výběr je z široké palety barevných odstínů červené, oranžové a žluté barvy. Nesmíte zapomenout ani na různé druhy trav a zajímavé semeníky odkvetlých květin. Obojí působí velmi dekorativně.

Korpus na věnec

K výrobě většiny věnců potřebujete mít pevný základ neboli korpus. Korpus na věnec nebo také základ na věnec nemusíte kupovat, snadno si jej z proutí vyrobíte sami. Na výrobu základu se používají šlahouny popínavých rostlin i pružné větvičky stromů nebo keřů. Pokud si ale práci přece jen chcete ulehčit, v květinářství či hobby obchodech zakoupíte polystyrenový nebo slaměný korpus.

Zdroj: Youtube

Co budete potřebovat na podzimní věnec

Na základní korpus, ať už je z jakéhokoliv materiálu, budete postupně nanášet poklady podzimní přírody. Můžete začít mechem nebo barevnými listy, ze kterých uděláte základ, a pak přidáváte jednotlivé kousky jako květiny, plody, větvičky nebo stužky a aranžujete věnec do výsledného vzhledu.

Hodit se vám bude jak tenký aranžérský drátek, kterým dobře zachytíte větší plochy a dá se pod něj leccos zastrkat, tak tavicí pistole, kterou se dají přichytit drobnější objekty jako žaludy, ořechy, kaštany, aby pěkně držely na místě.

Nebojte se živých květin, ale volte takové, které i po uschnutí vypadají dobře. Perfektně se na to hodí růže, slaměnky, hortenzie, břečťan nebo i slunečnice, nezklamou větvičky s bobulemi!

Zdroj: living.iprima.cz, westwing.cz