Proč vyrábět hořčici, když se dá snadno a levně koupit? Protože je to opravdu jednoduché a vykouzlíte si tu nejdokonalejší hořčici, která bude přesně ladit s vašimi chuťovými pohárky. Když si vyrobíte hořčici domácí, můžete ji dochutit třeba chilli, tymiánem, česnekem, oregánem, křenem, zkrátka čímkoli, co máte rádi. A zároveň budete mít jistotu, co je uvnitř. V levnějších hořčicích často bývají zbytečná éčka. Dejte ale pozor, samotná semínka mají hodně silné projímavé účinky.

Čtěte také

Americké lívance

Čtěte také

Recept: Pravé americké lívance

Jak na hořčici?

Klasická hořčice se vyrábí ze semen hořčice seté. Těch si připravte 100 gramů. Ta jsou bílá, ale dají se sehnat i hnědá. Abyste docílili perfektní žluté barvy, poslouží vám kurkuma. Postačí polovina malé lžičky. K tomu všemu přichystejte ještě 300 ml jablečného octa a med.

Do mísy dejte semínka a nalijte 150 ml octa. Nechte přes noc semínka nasáknout. Další den dolijte zbytek octa, přidejte kurkumu a rozmixujte mixérem do hladka. Následně dodejte dle chuti med nebo cukr a sůl. Z tohoto množství vyrobíte asi 300 ml hořčice, která vám v lednici vydrží 14 dní.

Zdroj: ireceptar.cz